Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hayat sigortasında rizikonun gerçekleşmesi ve bankaların hayat sigortası politikası nasıldır?

Benim bir bankadan hayat sigortam var, kredi kullandığımda yapılmıştı. O zaman %42 raporum vardı ve raporda MS yoktu. Nöroloji alanı bile yoktu raporda. Şimdi nöroloji de eklendi ve %77 oldu. Daha önce hiçbir raporda, hatta askerde bile "MS Hastasıdır" ibaresi yoktu. Bir muayene sonunda "demiyelizen hastalık?" yazıyor. İlk bu raporumda MS Hastasıdır ibaresi geçiyor. Şimdi riziko gerçekleşmiş olmuyor mu? Sigortacı "siz bunu biliyor muydunuz" dedi.Düzenle
Bankada hayat sigortası (4-5 ay önce) bana hiçbir şey söylenmeden, sorulmadan yapıldı. Hatta haberim de yoktu, sadece krediye odaklanmıştım.

MS teşhisi konulması için aynı kurumda 2 defa atak geçirdiğiniz belgelenmeli. Benim önceki raporumda da Nörolojik bir alan yoktu. Askeriye'ye var derken, sigortacıya "yok" demedim. Zaten sormadılar.

Ama Raporumun %77'ye çıkmasını sağlayan nöroloji engeli yeni eklendi. İlk defa "5 yıldır MS hastası" ibaresi eklendi. Daha önceki muayenelerime bakarak bunu yaptılar. İkincisi ben bu 300 TL yi ödemiş ve poliçem elimdeyse bana riziko gerçekleştiğinde ödeme yapmalılar. Neden yüzbinlerce kişi bu parayı öderken güzel de, riziko gerçekleşince bu durum böyle? Gerekirse yasal yollara başvuracağım.
  • Paylaş
Merhaba, soru bize yönlendirilmiş; ancak Hayat Sigortaları şirketimizin uzmanlık alanı olmadığından ne yazık ki bu sorunuza çok doğru bir yanıt veremeyebiliriz. Keza özellikle bankaların bu politikaları değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple sizin Hayat Sigorta şirketlerinden biri ile görüşmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

334 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt