Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hayatımı baştan aşağı değiştirmek istiyorum. Aşırı mutsuzum, fazla kilolarım var. Derslerim kötü, arkadaşım yok ve kendi başına dışarı çıkmaya çekiniyorum. Toplum içinde konuşamıyorum. Hocalar derse ilgisiz olduğumu düşünüyor. Ne yapabilirim?

Hayatımı değiştirmek için bana tavsiye verirmisiniz detaylıca. Çalışma düzenim yok depresyonda hissediyorum kendimi pazartesi okullar açılıcak ve ben daha da mutsuz oldum ne olur doktora git demeyin cunku gittim ve bir faydasini gormedim. yardim edin.Düzenle
Sabah erken kalk ve koş. Kilolar gider, adrenalin, seratonin yükselir. Bence bu sayede tamamı düzelir. Hem kendine güvenin gelir, hem mutlu hissedersin, hem güne zinde başlar, kafanı toplar derslerinde de başarılı olursun. Hayatını tamamen değiştirmene gerek yok ki zaten öğrenci olduğundan öyle bir imkan da yok, sadece sabahları 1 saat önceden kalkıp yarım saat koşu, üstüne de duş alsan bütün problem çözülür.
 • Paylaş
Hayatta çok şeyden rahatsızlık duyarız ama değiştirebilecek olduklarımız sadece kendimizle ilgili olandır. Bunun farkında olmak çok güzel bir başlangıç. Kilo vermek için kararlıysan bunu yapamaman söz konusu değil. Düşündüğün kadar zor olmayacağına garanti verebilirim. Kilo verme ile ilgili daha ayrıntılı soru sormak istersen bana mesaj atabilirsin.
Fiziksel anlamda kendini beğenmeye başladığında diğer şeyler biraz daha kolay olacakmış gibi hissettim. Dışarı çıkmak ve toplum içinde konuşmak istememen kendine güvenindeki eksiklik yüzünden. Bu yüzden de insanlarla iletişimin zor bir hal almış. Çok küçük hedeflerine ulaşmak bile motivasyonunu arttırır ve daha fazlasını başarmanı sağlar. Yavaş yavaş her şey yoluna girecektir.
Ama şunu da unutma ki kiloların kendini kötü hissetmeni gerektirmez. Kilolu veya kilosuz, sen aynı kişisin ve insanlar sana olduğun kişi için değer vermeli.
 • Paylaş
Daha önce paylaştığım bir yazı var. Bunu düzenli uygularsan kilo konusunda sana yardımcı olacaktır.
inploid.com/post/tibetin-5-hareketi-tib...
Ayrıca yeme içmene de dikkat etmelisin. Sakın aç kalmayı tercih etme. 3-4 saatte bir mutlaka meyve, çerez gibi aperatiflerin olsun. Bitki çayı ve su içmeyi de unutma.

Bunun dışında sana bir sitenin linkini de yolluyorum. Burada başlıklar var. İhtiyacına göre her gün yapabileceğin meditasyon kayıtları var. İyi geleceğine inanıyorum.
bekibisa.com/2010/08/sesli-meditasyon/
Siteyi incelersen sana faydası olabilecek başka bilgilere de ulaşabilirsin.

Her şeyden önce kendinin önemli olduğunu unutma. Başkalarına değer verebilmen için önce kendine yeterli özeni gösterdiğinden emin olmalısın. Toplum içinde konuşamamayı dert etmekten vazgeç, şimdilik. Kendi kendinle konuş ve kendine zaman ayır. İmkansız diye bir şey yok. Her şeyin düzeleceğine inan lütfen. Sevgilerimle :)
 • Paylaş
Mutlaka spor yap ve kitap oku.
 • Paylaş
Spor salonuna gitme imkanın varsa kesinlikle tavsiye ederim. Hem fazla kilolarından kurtulmana olacaktır hem de yeni arkadaslar edinmeni sağlıyacaktır. Spor yapmak insana gerçekten fazla bir enerji kazandırıyor. Bu enerjiyi yeni başlangıçlar için kullanabilirsin. Bilgisayarın veya akıllı telefonundan mümkün olduğunca uzaklaşman yararlı olacaktır. Eğer ergenlik dönemindeysen ara ara bu tür karamsar dönemler geçirmen çok normaldir. Bu durumu saplantı haline getirmeden dünyaya farklı açılardann bakman yararlı olacaktır. Bu tür durumlarda aile çok iyi gelir insana.Anneye sarılmak, kardeşle iki çift laf etmek, babayla sohbet etmek bunlar çok rahatlatır insanı. Aile içerisinde iletişim sıkı olunca toplum içinde de rahat olursun.
 • Paylaş
Bütün bunların asıl nedeni fazla kiloların , kendini sevmediğin için çevreni ve yaşadıklarını da sevmiyorsun , asosyal ya da psikolojik sorunları olan biri olduğunu sanmıyorum, ya azmedip kilo vermelisin ya da kendini bu halinle sevmelisin , inan ki insanları görmeye başladığın zaman onların da mükemmel olmadıklarını fark edeceksiniz. Bu hayatı bir daha bulamayacaksın unutma, bu şekilde ziyan edemezsin!
 • Paylaş
Hayatın ne kadar değişirse değişsin, düşünce şekli değişmediği sürece o yenilikte sıradanlaşır. Fazla kilolar için, yeme şeklini düzeltmen gerekebilir. Sıkıntıdan yada yalnızlıktan abur cubur tüketimin varsa bunlardan kurtulmaya çalış. En azından kilo vermek istediğini hatırlamaya çalış ve azalt. Hareket etmen şart. Denildiği gibi koş, yürü yada evde internetten bulabileceğin hareketleri yap. Kendini kampa aldığını düşün. Yemek kontrolü ve spor zaten amacın olacak. Bir de bunlardan sonuç almaya başla o zaman "bende yok" diye düşündüğün öz güven le tanışmış olursun. Bir şeyler yapabilmek için başkalarına ihtiyacın yok. Sinemaya tek başına git mesela istiyorsan. Ufaktan tek başına vakit geçirmelere başla. Bir yerlede dolan gez eve dön. Toplum içinde rahatsız olman olağan. Çok konuşkan yada girişken biri olmak zorunda değilsin. Başka bir şekle bürünmeye de. Ama derslerini etkiliyorsa en azından sorulan soruya cevap verebilecek kıvama sokabilirsin kendini. Baktın hala zorlanıyorsan hocalarınla bu durumu konuşmaktan çekinme. Bu bile büyük bir öz güven belirtisi olur.
 • Paylaş
Kitap okumak en kolay ve masrafsız yöntem... Zamanla arkadaşlar edinebilirsin kitap arkadaşları ve mutsuzluga bire bir gelecek kitaplar ile arkadaşlara bile ihtiyacın kalmayacak... Zaten en iyi arkadaşlar soyut arkadaşlar degil mi...
 • Paylaş
Spor yap
Bir entrüman seç ve öğren
Bir konu üzerinde uzmanlaş, şöyleki o konu konuşulduğunda bilginle kendini belli edecek kadar
Hedeflerin olsun
Bir sürü kitap al ama seveceğin cinsten
Bol bol dua et, bak görüceksin herşey nasıl düzeliyor
 • Paylaş
1

Aleyna Torun, Hayatını degistirmek, yeni bi yaşam oluşturmak tamamen senin elinde.Bir kere şunu kendine görev haline getirmelisin EN KÜÇÜK ŞEYLER BÖLE MUTLU OLABILMEK evet cidden bu çok önemli.Gelelim diğerlerine, biraz spor ve biraz diyet ile kilolarından kurtulabilirsin, derslerine biraz yoğunluk vererek onu da halledebilirsin, bol bol kitap okumalisin çünkü kitap insanı sosyallestirir ve böylece arkadaş ortamın olmuş olacak.Guler yüzlü ol her zaman, insanlara yakinlasmaya çalış elbet arkadaşın olacaktır. Insanlar hep mutsuzum der tabii öyle derler çünkü ufak şeylerden mutlu olmayı bilmezler oysa ki hayatımıza baktığımızda mutlu olmamızı gerektiren çok sebep var aileniz var, sağlığınız yerinde daha ne olabilir ki...

Doktora değil psikologa git belli ki öz güvenini kaybetmişsin. Kesin kendini kimseye de açmak istemiyorsundur. O zaman ben yardım edeyim. Kendini güçlü hissettigin şeyleri yap ve kendini üstün gör. Başkalarını boşver kendi karakterini ortaya koy o zaman senide beğenen olur. Unutma ki onlarda normal insan kendinden üstün görme asla onları. Karakterinin yani kendi davranışların dışında başkaları daha iyi diye onları taklit etme rol yapma kimseye. Şaman abinin değindiği gibi spor yap fitnesse git kiloları erit bu zordur biliyorum ama bu sayede yeni arkadaşlar bulabilirsin. Hem sana aktivite olur bunun dışında sanatlada uğraş her neyde iyiysen. Dersler için bişey diyemeyecem benimde derslerim kötü. Bunları bende yaşadım bütün sosyal ağlarımı kapadım ve inziva çekirdim. Herşeyi degerlendirdim, herşeyi sorguladım hatta kendi kendime konuştum dakikalarca ve kendimi nasıl düzeltirim dedim ve buldum. Meğersem hep insanları etkilemenin çabasındaymışım bu sayede onların yanında olup sevilen biri olacagımı sanmışım tabikide yanılmışım. Deger verdikçe alçalıyorsun onların gözünde. Şimdi ben ben oldum ve ne yaparsam canım öyle istedi diye yapıyorum onlar öyle istedi diye degil. Buda beni dogal yapıyor ve seviliyorum. Bu arada ateist oldum galiba mantıklı düşünmeye başlayınca öyle oluyor çünkü :(
 • Paylaş
Herşey sende bitiyor sıkı çalışmayla pes etmezsen 1 sene içinde değişim gösterir ve yeni bir kişilik olursun yeterki gerçekten iste ve kalk pcnin başından uçuş moduna al telefonunu aç müziği tak kulaklığı ve koş hayallerine
 • Paylaş
Fazla kilolarını kafaya takma bence kendinle ilk önce barışık ol daha sonra hepsini halledersin. Biraz gamsız takıl sen kilolarından dolayı içine kapanmışsın. Dışarı çıkmazsan kimle arkadaş olacaksın ki.
Birşeyler yap ki hayatın değişsin, bir şey yapmadan durumun daha da kötüye gidecek. Hayata bir kere geldin ve yıllar hızla geçiyor hemen harekete geç kilolarını problem etme basit konuşmalardan başla selamlaşma gibi ve bunları yaparken kendine güven duy yalnış bir şey yapmıyorsun ki.
 • Paylaş
Hayatta sihirli değnek diye bir şey yok. Söyledikleri gibi, spor ve kitap bu iş için birebir.. Kitabı bitirdiğinde ve koşu yolunu uzattığında bir şeylerin değiştiğini gözlemleyeceksin. Bir şeyleri başarmış olmanın hazzını yaşayacak ve kendine olan güvenini tazeleyeceksin. Kitabın son sayfasını okuyup kitabı kapattığında ve 10. Kilometreyi koştuğunda... Başını yukarı kaldırıp, Başardım diyebileceksin. Bu başarılar, eminim ki diğer başarıları tetikleyecektir. Savaşmaya devam etmelisin.
 • Paylaş
Ağustos 2016

M...

Rehber116 puan

Oscar Wilde Oku Zweig'ne geç sonra diğerleri diğerleri.. Zira kendi hayatımızda düzen ve kimlik oluşturmak istiyorsak bunu örnek incelemelerle kendimize enu doğruyu bularak yapmalıyız. İnsan davranışları değişkendir hareketli varlık olmamız tabi bu durumu hızlandırmakta ama bu hız içerisinde evrilirken nasıl bir değişim yaşadığımızı geldiğimiz noktaları bazen kavramakta zorluk çekeriz mutsuzluk hüzün, keder , bedbaht olmak hali hep üzerimizdedir.
 • Paylaş
Sevdiğim ol, sevdiğin olayım
 • Paylaş
1

Hamza Altintaş, Anthony Robbins'in "sınırsız güç" adlı bi kitabı var. Aradığın herşeyi o kitapta bulabilirsin.