Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hayatımızda kararsız kaldığımız anlar vardır ve bazen bu kararsızlıklar bizi olumsuz etki eder. Çok kararsız kaldığınız bir anınız var mı?

Bence kararsızlık süreci sizi olumsuz etkilese bile, karar vermeye hazır oluncaya kadar bunu ertelemek gerekir. Yanlış karardansa kararsızlık daha iyidir diye düşünüyorum. Hiç çok kararsız kaldığım bir anım olmadı çünkü her şeyi bir temele dayandırırım. Kendi günlük hayatınızda bile yaptığınız her şeyin bir sebebi varsa çok fazla kararsız kalmazsınız. Bu sebebin illa ki doğru ve makul olması gerekmiyor. Sadece "canım öyle istedi" diyebilmek bile bir sebeptir. Bu nedenle bence önce karar vermeniz gereken şeylere sizi güdümleyen mantıksal, ruhsal, duygusal tüm sebepleri ortaya koymanızdır. Sebepleriniz netleştiğinde, karakterinize uygun olarak mantıksal yada duygusal sebepler ağır basacak ama en nihayetinde ruhunuzun sesini dinleyeceksiniz.
  • Paylaş
Kararsız kalmak her zaman olabilecek bir durum aslında. Özellikle depresif hissettiğimiz zamanlarda karar vermemiz daha da güçleşir. Bu yüzden kendimiz mutsuz hissettiğimiz zamanlarda ani kararlar vermekten uzak durmalıyız. Düşünmek ve karar vermek için seçeneklerin hem artı hem de eksi yönlerini değerlendirmeliyiz.
  • Paylaş
1

Esra Bayındır, Kararsızlığın depresyon belirtisi olduğunu öğrendiğimde ve kararsız anlarımda kendimden kaybettiklerimin en kötü karardan daha zararlı olduğuna tecrübe ile ikna olduktan sonra hızla karar vermeyi öğrettim kendime zararını da görmedim.cümle şu ; hata yaparım ne olacak ..!

Sürekli kararsız kalıyorum şüphe bilinç altıma yerleşmiş durumda
Diyorlar ya en kötü karar kararsızlıktan daha iyidir. Bunu doğrumu değil mi bilmiyorum
  • Paylaş
Extra mı şişe mi kutu mu malt mı çok kararsızım yardımlarınızı beklerim.
  • Paylaş
2

Ali Kaan Yantiri, Malttan şaşma derim :)

Kubilay Tanır, Ne dertten anlarım ne neşeden yalnız takılırım şişeden bir maykıldan anlarım bide izzet altınmeşeden.

Kararsız bir insanım ama kararsız kalmadım. Kararsız kalınca her şey sarpa sarıyor. Baktım olmadı içimden bir tekerleme sayıp hayırlısı deyip geçtim. Çok fazla takılmamak gerekiyor yıpranıyor insan.
  • Paylaş