Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yeni e-ticarete başlayıp kısa vadede kazanç beklemeyen biri olarak opencart tarzı yazılım mı tavsiye edersiniz yoksa uğraşmadan hazır e-ticaret sistemi mi satın almalıyım?

Hangisi avantajlı olur ne gibi avantajları olur? ve hazır sistemlerden tavsiye edeceğiniz hangisi olurdu? Gün içi pc başında fazla oturup vakit harcayamayacağım ve mobil siteye önem vermem gibi faktörler de söz konusu tabiDüzenle
Güvenlik, banka anlaşmaları vb konularda hazır eticaret portalları daha mantıklı bence. Opencartın Herşeyiyle siz uğraşacaksınız, bunun yerine enerjinizi diğer aşamalara harcayabilirsiniz.
 • Paylaş
1

Halit Güder, Bu yoruma önem vermeni öneririm. Kesinlikle çok doğru. Kargosuyla bankasıyla herşeyiyle sen ilgileneceksin. Hazır sistem kursan bile aynı şeyler geçerli, ama incir.com gibi sitelerin sağlamış olduğu sistemleri kullanırsan çok başın ağrımaz :) ama ne kadar kar elde edersin orası da ayrı bir soru işareti.

OpenCart ben de önermem, hazır e-ticaret paketleri rekabetin çok yoğun olması nedeniyle de sürekli güncellenen ve değişimlere uyum sağlayan paketler oluyor. SEO için de çok gerekli olan adres biçimlendirmeler, etiketler, Rich Snippet, vb. özellikleri de sunuyorlar. Ödeme sistemlerinin ve görünümün mobil uyumlu olması yanı sıra sitenizin mobil uygulamasını da üretebilir bir yazılım firması olması da tercih nedeni olur. Sizin yapmayı düşündüğünüz işinize ait referansları güçlü olan, kurumsal bir şirket seçip hemen işe koyulmak çok daha mantıklıdır.
 • Paylaş
Opencart yada Magento öneririm. Kendini geliştirirsen satın almana bile gerek yok.
 • Paylaş
1

Oğuz, Eğer yazılım kurulum bilmiyorsan hazır yazılımlarada para ödersin. Opencart'ta bedava eklenti bulman biraz zor. Magento için özel bir sunucu alman gerekir, çok profesyonel. Magento yönetmen için 3 ay çalışman ve uzmanından destek alman lazım. PrestaShop'u araştırmanı öneririm. Temaları zayıftır ama seo bakımından OpenCart'tan güçlüdür. Ucuz diye hazır eticaret paketi sakın alma adamların peşinden koşarsın. Bu işi iyi yapan 2-3 firma var.

Bence hazır e-ticaret sistemlerinden başlayabilirsin. Mesela siparisevde.com gibi. Tamamen hazır, sen sadece pazarlama işiyle uğraşıyorsun.
 • Paylaş
E-ticaret işinde yeniliklere ayak uydurmak, asla geride kalmamak şiar edinilmesi gereken konulardır. Opencart yazılımı kullanırsanız, tüm iyi ve kötü özellikleri ile size bağlı bir yazılım kullanıyorsunuz demektir. Bunun güncellenmesi ile, hukuksal süreçleriyle, crashleriyle tüm her şeyiyle siz uğraşacaksınız demektir. Bu da sizin için bir zaman kaybı demektir.

Anladığım kadarıyla sabrınız var, aceleniz yok bazı konularda. Hevesinizi anlıyorum ve tebrik ediyorum. Ama e-ticaret işine girmeyi düşünüyorsanız, sabrınızı kompanse edecek de bir sermayeniz varsa, hazır e-ticaret sistemlerinden birini satın alarak, hem sermayenizi hem de zamanınızı oraya kaydırıp daha olumlu sonuçlar elde edebileceğinizi düşünüyorum.
 • Paylaş
Amaca uygun yazılım öneririm.
Eğer proje bazlı bir e-ticaret sitesi açmak istiyorsan özel yazılım yaptırman gerekiyor ileride yatırım alma durumunda faydasını göreceksin. Farklı fikirlerin var ve bunu uygulamaya geçirmek istiyorsan paket programlar sana bir yere kadar yarar sağlar sonra ise önünü kapatır.

Ancak ben standart ürünler ve e-ticaretin standart kullanımlarına sağlayan bir site yapmak istiyorum dersen, opencart ve magento fazlasıyla işini görecektir.
ASP#NET PROTİCARET var birde gerçekten sağlam.
 • Paylaş
Hazır sistemler başlangıç için cazip gelebilir. Burada önemli olan satışı planlanan ürünler ve kitle genişliği.
 • Evde yaptığı ürünlerin satış potansiyelini ölçümlemek ve satışa başlamak için hazır sistemler.
 • Fiziki mağazaya sahip bir üretici veya satıcı satışları kolaylaştırmak/artırmak için, yine kendi müşterilerine hizmet vermek amacı güdüyorsa yine hazır sistemler denenebilir.
Satışı planlanan ürünlerle ilgili potansiyel müşteri hedefi daha büyükse, her koşulda yatırım gerektirir.
Bu yatırım sadece e-ticaret sitesini, kargo şirketlerini vs kapsamaz. Ciddi bir fizibiliteden sonra hedef kitleyle sağlıklı ilişki kurabilmesi için çeşitli iletişim kanallarının da kullanılması gerekecektir. Bu anlamda yapılacak olan yatırım yine "uzun vadede" etkisini gösterecek olsa bile önemli olan, yapılan yatırımın karşılık bulabilmesi, fayda sağlaması. 40 ülkeyi kapsayan bir araştırma verilerine göre, bu ülkelerdeki perakendecilerin sadece %7 'si elektronik satış yapmakta. Bu açıdan sektör henüz layık olduğu rekabete kavuşmamış diyebiliriz. Özetle yapacağınız bu girişime karşılık verecek ciddi rakipleriniz varsa, markalaşma konusuna da hakim bir reklam ajansından destek almak elinizi güçlendirir.
 • Paylaş
Opencart paradan tasarruf sağlar. Kullanımıda kolaydır. Diğerlerininde ücreti vardır.
 • Paylaş
Merhabalar ben e icaretle ilgilendim ve ilk önce ticimax firmasından scriipt kiraladım iç panel sade ama ileriye dönük masraflar çok geldiğinden opencarta geçtim gayet güzel bir responsiv thema aldım 59 dolara canavar gibi oldu tavsiye ederim opencart yeterlidir
 • Paylaş
Başlangıç olarak opencart tercih ederim. Themeforest . Vb bir çok site var bunların hepsinde birinden profesyonel temalar mevcut genelide responsive her cihaza uyumlu
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

238 Görüntülenme15 Takipçi10 Yanıt