Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hells Angels kimdir? Faliyetleri nelerdir?

Hells Angels Amerika'da herhangi bir çeteye veya organize suça karışmış, tamamı Harley-Davidson marka ve 750 cc üzeri motor hacimli chopper sürenlerden oluşan açık bir motorsikletçi topluluğudur. Kendilerine Hells Angels demeleri dışında aşağıdaki isimleri de kullanırlar:
  • H&A
  • Red & White
  • 81 (Alfabede H 8. harf, A 1. harf olduğu için)

Amerikan filmlerinde rastlarız bu arkadaşların canlandırmalarına bol bol :). Bu arada en önemli 4 suç örgütünden biri olarak tanımlandıklarını da ekleyeyim. Topluluk, sadece eğlence, parti ve sosyal amaçlı motorsiklet gezileri düzenleyen bir grup olduklarını ancak suç işleyenlerin ise tamamen kişisel kimlikleri altında bunu yaptıklarını iddia etmektedir. İlk klüp Amerika'da 1948 yılında kurulmuştur.
  • Paylaş
Hells sıkıntılı bir grup olarak bilinir. Kapanmadiysa istanbul da da bir klüp çalışmaları var. Dünya genelinde organize olmuşlardir. suç işleme becerisi yüksek ve sıkı bir hiyerarşik yapıları vardır. Hells yeleği giymek büyük onur dur onlar için ve orjinal yeleği giymek için once deneme süreci yaparlar prospect yeleği verirler arma , çıkartma, rütbe taktirmazlar deneme surecindekilere. Klübe asil üye olunca "kardeşlik" yemini edilir ve klüp kararları asla sorgulanmaz, kıdemli üyelerin rutbeleri vardır onlara kesin itaat edilir hatta motorları silinir, yıkanır,park
edilir, toplu sürüşleri müthiş güzeldir fermuar denilen toplu sürüş kuralını asker gibi uygularlar. Hells in gittiği yerde diğer klupler yeleklerini çıkararak sorun olmamasını isterler. Geçen sene marmarise geldiklerinde türk chopper onlar gidene kadar yelek giymemişti mesala.

Gittikleri her ülkede olay muhakkak çıkar ve kesinlikle bir kac silahlı üyesi olur. MC (motor club) armasini Hells in klübü olan şehirde başka klüp takamaz. Türkiye deki support ları red devils klubudur.
  • Paylaş

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3091 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt