Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hem okuyup hem de çalışmak istiyorum. İkisi aynı anda çok mu zor olur? Okulumdan geri kalmak istemiyorum, ne yapabilirim?

Ben okurken geceleri barlarda müzik yapıyor yanı sıra liselilere matematik, fizik dersleri veriyordum, okulum da hiç de kolay bir okul değildi, hala da değil. Derslere hiçbir etkisi olmuyordu. Sadece zamanınızı iyi paylaştırmanız lazım. Mesela haftada 40-50 saat mecburen kampüsteyseniz ve 24-25 saat dersiniz varsa kalan kısmı derslere ayırabilirseniz iş çözülür. Ne okuduğunuza da bağlı sanırım, her okul, her bölüm bütün vaktinizi almaz. İş olarak da bir öğrenciye en iyi gidecek olan özel ders vermektir ki o tür işler İnternet'de bulunabiliyor. Mesela buradan: ozelders.com
 • Paylaş
Eğer gerçekten ihtiyacın varsa çalışmak zorundasın. Elbet kolay olmaz ama zorluğa da alışırsın bir şekilde. Zamanını da iyi değerlendirirsen sorun olmaz. Hem okuyan hem para kazanan bir çok insan var. Demek ki olamayacak bir durum değil :)
 • Paylaş
1

Abcadjsjs, Kesinlikle zor olmaz. İnsan istiyorsa herşeyi başarabilir. Manevi ve maddi açıdan senin için iyi olacak bir durum bu. Derslerine yeterli zaman ayırdığın sürece hiç bir problem olmayacaktır.

Hem okuyup hem çalışan çook insan var okuyan insanlar hep alt kesimden geldiği için parasızlar üst kesim neden okusun ki zaten para var ye ye bitmez
 • Paylaş
Bence açıktan okumak en iyisi üniversite o kadarda zor değil ya da sadece okula gidip okul dışında ucuza ürün temin edip alış-veriş sitelerinde satmanı öneririm. Öğrenci için kolay ve iyi kazanç sağlar.
 • Paylaş
1

Nurcan Soysal, okuduğun bölüme bağlı biraz da ama istedikten sonra part time iş bulup rahatlıkla çalışırsın

Hem okuyup hem çalışmak kolay bir iş değil. Ben hem okuyup hem çalışan biriyim. Üniversite de üçüncü yılım ve neredeyse tamamını çalışacak geçirdim. Eğer para kazanma ve harcama hazzını durdura bilirsen çalış derim. Yoksa para kazanmak okuyup kafa patlatmaktan daha kolay olduğu için bir süre sonra okulu umursamayıp çalışmak daha zevkli geliyor insana ama okulunu engellemeyecek bir iş bulursan sadece hafta sonu çalışabileceğin bir iş o zaman tercih senin derim.
 • Paylaş
Eğer çalışmanız gerekiyorsa yani maddi açıdan sorun varsa, giderlerinizi göz önünde bulundurup ona göre bir iş aramaya başlarsınız, okuduğunuz bölümün derslerine, ikinci öğretim olup olmamasına göre de değişir, part-time olarak da başlayabilirsiniz, uzun vade yada kısa vadede olsa size çok şey katar para kazanmanın hayatın zorluklarının farkına varırsınız, örgün öğretim daha rahat bence dersleri zamanında dinler, vize-ödev- devam notu bunların ortalaması bide hocalarla aranı iyi tutarsan rahatlıkla verirsin dersleri gibime geliyor, ilk hedef olarak okul mu iş mi var kafanızda hedefe göre odaklanıp, beyinde şartlanıp ipe asılmak lazım
 • Paylaş
Zor olur kendimden biliyorum.ama boş vaktinden feragat edip çalışırım dersen zamanını çok iyi ayarlaman gerekiyor
 • Paylaş
İnternet üzerinden iş bulabilirsin.
 • Paylaş
Bu senin güvenine ve boş zamanına bağlı
 • Paylaş
Hem okuyup hem çalışırsanız üniversite yaşamından bir şey anlamazzsınız... bence üniversite hayatının tadını çıkartın=)
 • Paylaş
Ben de 2 yıldır hem okuyorum hem çalışıyorum. Tabi ki ilk başta zorlandım ama bir süre sonra o tempoya alışıyorsun boş oturamıyorsun. İşe yaradığını hissediyorsun. Part time işler bunun için çok uygun sınav zamanlarına göre de ayarlarsın.
 • Paylaş
Full time çalışmak sıkıntı, part time çalışırsanda bildiğin köle gibi kullanıyorlar insanı o yüzden tavsiyem eğer ihtiyacın varsa dernek ve özel şirketlere başvuruda bulun öğrencilere burs olanağı tanıyan bir sürü dernek var araştırmanda fayda var.
 • Paylaş
Bunu gideceğin okulun ders saatlerine, zorluklarına göre belirleyebilirsin çok zorluk yaşayacağını sanmıyorum :)
 • Paylaş
Elbette zor olur kendine güveniyorsam hem okuyup hem çalışırsın tabi derslerini çalışırsan geri kalmazsın
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

6227 Görüntülenme26 Takipçi14 Yanıt

Konu Başlıkları