Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hemşirelik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon arasındaki farklar eğitim açısından nelerdir?

İş imkanı,çalışma koşulları vs hangisini seçmek daha mantıklıdır sizce?Düzenle
Her iki mesleği birbirileri karşılatırmak yanlış olur. Hemşire insan vucudunda her yeri bilir ve öğrenirken fizyoterapistler daha çok anatomi üzerinde yoğunlaşır. Hemşire böbreğe giren çıkan damarları bilirken fizyoterapistler bununla ilgilenmezler, fizyoterapistler omurganın her bir sinirinin nereye etki ettiğini, hangi kas grubunun nasıl çalıştığını bilirken hemşire bunların çok az kısmını bilir ve ilgilenmezler. Hemşireliğinde, fizyoterapistliğinde dersleri ağırdır, çalışma alanları farklıdır. Hemşireler hasta bakımı ve hasta medikal tedavisini üstlenirken fizyoterapistler bunu yapmazlar.
  • Paylaş
Fizyoterapiyi bilmiyorum da Hemşirelik okurken insanlar dört yıl boyunca bi iğne öğreniyorsunuz diye dalga geçerler. Fakat okurken nasıl anamz ağlar kimse bilmez çünkü o ignenin nelere zarar vereceğini neye iyi geleceğini bilmen lazım bunun içinde Farmakolojinn köküne önem lazım bütün Tıp derslerinin üstünden geçmen lazım
  • Paylaş
Fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü öğrencisiyim benim stajlarda gözlemlediğim kadarıyla hemşireliğin iş yükü daha ağır her tip hasta ile ilgileniyorlar fizyoterapistlerin hasta kitlesinin sınırları belli ikisininde iş imkanı güzel ama fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümünün dersleri daha ağır; anatomisiyle, fizyolojisiyle her ders hemşilerden daha detaylı anlatılıyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1516 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt