Bilmek istediğin her şeye ulaş

Henüz beta aşamasında ama inploid'in eksikleri nelerdir? Hangi hatalarla karşılaşıyorsunuz veya şu özellik olsa çok daha iyi olur dediğiniz kısımlar hangileridir?

etıketleme olsun .. burda az cok bırbırımızı çözdüğümüz zaman o konuya o kişiyi katabilsek.. mesela ben içinde açıların olduğu herşeye cem hocajı katarım
 • Paylaş
1

Cem Deyupoğulları, Teşekkür ederim @mervey ..Sadece açılar değil; acılar (;)) , matematiğin diğer dalları, iş ve meslek danışmanları ile ilgili herşey vs vs ...Elimizden geldiğince..

yorumu girdiğimde enterla gönderebileyim
 • Paylaş
1

Aykut Kardaş, Bende bu özelliğin olmasından yanayım.

Home (Anasayfa) veya logo'ya tıkladığımda rastgele bir konuya değilde, ilgi alanında belirttiğim etiketlere ait konuların bulunduğu bir liste ile karşılaşmamın daha kullanıcı dostu olacağını düşünüyorum.
 • Paylaş
9

Hakan Köse, Bu yazdığınızı gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.. Rastgele mantığından çok liste olarak soruların görüntülenebileceği ayrıca bir düzenleme yapacağız.

Buna ek olarak, şu an Home'a tıkladığınızda önünüze gelen konu/soru belli bir algoritmaya göre seçilip geliyor. Orada önemli olan bazı kriterler var, mesleğiniz, dahil olduğunuz ağlar, konunun trend olması..vb gibi.

Turker İnanmaz, Home'a tekrar tekrar tıkladım ve ilgi alanımda belirttiğim (Kahve, Photoshop, Opera Browser) ve meslek alanında belirttiğim (Front-end developer and designer) öğelerden alakasız şeyler gelmesi durumuda var. Henüz 10dakikadır kullanıyorum belki bundan kaynaklıdır, bilemiyorum. Fakat oldukça başınızı ağrıtmayı düşünüyorum. :)

Hakan Köse, Teşekkürler, geri bildirimlerinize herzaman açığız ve fikirleriniz bizim için çok önemli şu aşamada..

Arka plandaki algoritmada bazı düzenlemeler yapıyoruz aslında, yakın zamanda son halini alacaktır. Bu arada bir düzenleme yaptık az önce, sistemden çıkış giriş yaptığınızda daha uygun içerikle karşılaşmanız kuvvetle muhtemel.

Hakan Köse, Bu arada bir not, Home tuşuna basmak yerine neden "GEÇ" tuşuna basmayı tercih etmiyorsunuz? Kişisel olarak özellikle merak ettiğim bir noktada bu :)

Turker İnanmaz, Bir aksilik olmazsa orada olacağım. :)

Ha birde 5 Yanıt sonrası "daha fazla" butonu oluşması harika fakat bunun yeni girilen yazıyı göstermek için olması biraz ikilem yarattı bende. ilk yanıt göz ardı edilseymiş daha iyi olacak gibi geliyor şahsıma :)

Hakan Köse, Bunu tam anlayamadım? Daha fazla butonu hangi durumda hatalı çıkıyor ?

Hakan, Bu arada bir not, Home tuşuna basmak yerine neden "GEÇ" tuşuna basmayı tercih etmiyorsunuz? Kişisel olarak özellikle merak ettiğim bir noktada bu :) diye sormuşsın ya @hakank bu konuyu daha önce mesajla @serkan ile de konuşmuştuk ilgmi çekti buraya da yazayım dedim.

bu genel internet kullanımı ile alakalı bir durum bende home tuşu yada logo yu kullanmayı tercih ediyorum. bu güne kadar neredeyse tümsetelerde home tuşu sayfada başa döndürür kullanıcıları bu hem krlenmiş browseri temizlemeden en başa dönmenizi sağlar hemde daha önce anasyfada görüpteöncelik olarak ilgilenmediğiniz ama aklınıza yer eden bir şeyi kolayca bulmanızı sağlar. işte bu kullanım kolaylığına alıştığımız içindir ki logo yada home tuşunu tercih ediyoruz.

ayrıca oransal ve görsel olarak home tuşu geç tuşuna göre farenin hareket alanına daha çabuk giriyor bence ekranda. navigasyon kolaylığı sanırım

Turker İnanmaz, Şimdi bir eksiklik daha yakaladım yada eksiklik değil düzen sanırım bilemedim. Ben buraya farklı bir geribildirim ile geldim amma yeni birtane yazamıyorum. Onun yerine yorum yapabiliyorum veya ilk gönderdiğimi düzenleyebiliyorum.

Ben niye gelmiştim ya? Hah hatırladım. Facebook ile hesabımı bağladığımda sayfalarımada erişmek istiyor bu durum rahatsızlık yarattı açıkçası. cl.ly/ıgvw gerçi kapatma simgesi ile onları pasif yapabiliyorum fakat yinede rahatsız edici gözüküyor.

Hakan Köse, Aslında biz facebook sayfalarınızı yönetme izni istemiyoruz ancak sanırım facebook tarafında bizim istediğimiz başka bir izin buna sebebiyet veriyor olabilir. Bu uyarınız çok önemli, teşekkürler bunun için.

Bu konuda @burhan gerekli bilgilere sahip, yarın bu konunun detaylarını konuşup size dönüş yaparız.

Bu arada, her soruya/konuya sadece 1 defa yanıt verebilirsiniz, ancak yanıtınızı düzenleyebilirsiniz. Bu bir düzen ve kural.. Aslında geri bildirim için açtığımız bu sayfada bunun olması sürekli bildirim yapmanızı engelliyor. Bu bildirimler için ayrı bir sayfa açabiliriz bu hafta..

Bir kullanıcıya özel mesaj yazmak istediğimde herhangi bir sayfada ya kullanıcının avatar ya da isminin üzerine gittiğimde gelecek bir içerik menüsünde 'özel mesaj' seçeneği olmalı ya da kullanıcının ismine ya da avatarına tıkladığımda gittiğim, kullanıcı profil sayfasında, görünür bir yerde 'mesaj gönder' tuşu olmalı. Hadi bunların ikisi de yoksa kullanıcının profili açıkken 'mesajlar' tuşuna bastığımda kullanıcının adı alıcı hanesinde zaten yazılı olarak mesaj penceresi açılmalı. 

Şu anki durum gördüğüm kadarıyla: 'mesajlar' tuşuna basılıyor, ardından 'yeni mesaj yarat' tuşuna tıklanıyor, 'alıcı' hanesine, kullanıcının, ismi mi, nicki mi yazılması gerektiği bilinmeden bir tanesi yazılıyor ve sistem uzun bir süre kişiyi bulamadığı için sıkılınıp mesaj yazmaktan vazgeçiliyor. Bir kullanıcıyla özel mesajlaşma seçeneğini bulamıyorum, belki de özel mesajlaşmak için önce alt yorum olarak 'gel özel mesajlaşalım' denilmesi zorunlu kılınarak kullanıcıların özeli sistem tarafından gayet ortodoksça korunuyor, anlayamadım... 

Özel mesajlaşma isteği kanaatimce en azından özel olarak da gönderilebilmeli. Bu istek mesajları, aslında, en ideal koşullarda saf bilgi içermesi hedeflenen konu sayfalarındaki başlıkların ve yorumların arasında olmamalı.

inploid Geribildirimleri
inploid Geribildirimleri
Merhaba.
İçeriğiyle birlikte gönderi alanı oluşturmaya çalışıyorum, sürekli bu hata oluşuyor. Gönderi alanını boş olarak da oluşturtmuyor. Ne zaman çözeceksiniz?

Selam, yeniden yukarıdaki problem çözülmüş gibi duruyor. Şimdi de Inploid'in sonuna gelme problemi yeniden başladı:

Belki unutmuşsunuzdur diye, geç tuşuna tıklayınca yukarıdaki geliyor.
 • Paylaş
14

Aykut Kardaş, Takip ettiğiniz ya da sizi takip eden kişilerin profillerinde 'mesaj gönder' butonu var. Bi nevi twitter da ki gibi bir özellik.

Hakan Köse, Kişilere direk olarak mesaj atabilme özelliği bir süre önce aktifti. Yani isteyen istediği kişiye mesaj atabiliyordu. O zaman düşündüğümüz amaç, kullanıcılarımıza güvenmekti ve eğer yanlış davranışlara giren bir kullanıcı var ise o kullanıcıyı bize şikayet ettiğiniz takdirde, sadece şikayet edilen diyalog incelenip karar veriliyor ve gerekirse hesabı kapatılabiliyordu.

Ancak, sevgili arkadaşlar, o kadar kötü birkaç tecrübe yaşadık ki, insanlara güvenmek isteğimiz malesef çok fazla kötüye kullanıldı ve bundan zarar gören kullanıcıların durumu bu güvenin önüne geçti malesef.

Biz, sonuna kadar inploid kitlesine güvenmek istiyoruz. Ama bunun önünde bazı engeller bu gibi durumlarda oluşabiliyor. Public olmayan, ve özelden yürüyen iletişimlerde, insanlar "nasılsa sadece ben ve o biliyor" düşüncesi ile diledikleri gibi hakaret etme yada zarar verme eylemine geçebiliyorlar. Ancak; public bir iletişim ortamında buna çok yönelmiyorlar, çünkü gelen herkes onu görecek.

Biz de sonuç olarak, kullanıcılarımızı korumak adına private etkileşimlerin olduğu yerlerde önlemler almak zorunda kaldık ve sadece birbiri ile etkileşimde bulunan kullanıcılar için yeni bir mekanizma devreye aldık.

Tüm bunlara ek olarak, zamanımız el verirse, düşündüğümüz bir özel filtreleme mekanizması ve bu mekanizmayı destekleyici olarak, kişi filtreleme sistemini devreye almayı planlıyoruz. Bu son söylediğim sistemler lütfen yasaklayıcı bir düşünce olarak algılanmasın, tam tersine kişileri daha fazla göz önünde tutarak, onların davranışlarına doğal yollardan dikkat etmelerini sağlayacak modeller.

Zaman içinde çok şey gerçekleştirmeyi planlıyoruz, lütfen biraz daha sabır diliyor ve ayrıca hepinize teşekkür sunuyorum.

Şaman, Cevaplar için çok teşekkürler yalnız tüm bu argümanlar bence hala özel mesajlaşma isteğinin ( sadece "seninle özel mesajlaşmak istiyorum"un ) özelde gönderilebilmesine karşı değil. Bu isteği isteyen kabul, isteyen reddeder. Hatta bir kişiyi takip edip o kişiye mesaj yazma özgürlüğüne sahip olmak mesajı alacak kişinin iradesinin tamamen dışında mümkünken bunun yerine mesajlaşma istek mesajı göndermenin daha koruyucu olmadığını kabul edemiyorum. Ayrıca mesajlaşmak istediğim kişi hakaret etmek istediğim bir kişi olmasa da fikirleri itibariyle takip ediyor görünmek istemediğim bir kişi de olabilir. Bir fikirsel tartışmada illa ki karşı görüşlü kişiyi takip ediyor olmak istemek zorunda tutulmamalıyım.
Bir de bu pencere de yazı üç satırı geçtikçe aşağı doğru büyümeli ki ( ki bunu bir yıl kadar önce yorumlar için teklif etmiştim) yazdıklarımızın bütünlüğünü kaybetmeyelim.

Şaman, Bir sorum daha var: Neden hala sorulan soruların altında tarih ve saat yazmıyor?

Şaman, Yeni bir eksiklik fark ettim: Şimdi şöyle bir soru vardı "Sizi siz yapan 3 şey nedir?" ben de yorum yazdım, gayet bilimsel bir şekilde: "Sperm, yumurta, seks." Bu yorumum nedendir bilmem şikayet edildi, sanırım "seks" kelimesinden tahrik olmuşlardır. Eğer redaksiyon bu yorumumu silerse kafa olarak yönetimle anlaşamadığımızı düşünerek bu sitedeki üyeliğimi sildireceğim, bu konunun dışında aslında. İsteğime gelince, yorumumuz şikayet edildiğinde bize bir bildirim gönderilmeli, siliniyorsa gerekçe gösterilmeli ve eğer gerekçe de haklıysa yorumu formata uygun hale getirme fırsatı verilmeli. Bir de geri bildirimden cevap almadığımızda bildirimin gerekli yere ulaşmadığını düşünüyorum. En azından bir otomatik mesajla bildirimin yerine ulaştığı bize bildirilse iyi olur.

Hakan Köse, Selamlar @chamacon,
öncelikle geç yanıtım için özür dilerim. Sondan başa doğru gideyim.

1. Şikayet edilen yorumunuz az önce kontrol ettim, silinmemiş? Silinmesi için bir sebep yok, ama şikayet edildiği zaman elbet incelenecektir. Yorum şikayet aldığında, şikayet incelenir. Şikayet onaylanır ve yorum silinirse, yorumu yapan kişinin "karnesine" negatif yansır. Şikayet kaldırılırsa, şikayet edenin "karnesine" negatif yansır.

2. Evet, soruların altında tarih yazmıyor, ancak sorunun sayfasında sağda alt tarafta "Son değişiklik zamanı" linkine tıklayarak o sayfadaki içeriğin tüm tarihçesini görebilirsiniz. Bunu yapma sebebimiz aslında şu idi: Sorunun sorulma zamanının çoğu durumda pek bir önemi yok, önemli olan cevaplanmış ve cevaplarının tatmin edici seviyeye ulaşmış olması. Ancak bu esnada, hem soru, hem de cevaplarında "düzenleme/geliştirme" işlemleri gerçekeleştirilmiş olabiliyor. Dolayısıyla, yanlış biçimde sorulmuş bir soru, bir süre sonra doğru biçimde sorulmuş şekle getirilebiliyor ve böylece anlamını koruyor. Dolayısıyla, tüm bu işlemleri takip edebilmeniz için hem sayfaya katkısı olan kişileri, hem de tüm tarihçesini sunuyoruz ihtiyaç duyduğunuzda.

3. Alt yorum yazarken, kutucugun büyümesi gerektiği konusunda haklısınız. :) Bunu bugun yarın siteye yansıtırız.

4. Mesajlaşma konusunda ise, önerdiğiniz mekanizma bence de makul, ve olabilir. Ancak, bizim şu anki yoğunluğumuz içinde bu sisteme geçmemiz biraz zaman alabilir (2-3 hafta). Aslında yeni "inploid Profiller"'i açacağız yakın zamanda. İsterseniz bu konuyu o zaman yeniden konuşalım. İddaalı olmayı sevmem ama yeni Profiller ile beraber tüm bakışınız değişebilir.

Umarım, eksik kalan bir nokta bırakmamışımdır ? Var ise, aydınlatmaya çalışalım.

Teşekkürler geri bildirimin için.

Hakan Köse, Sevgili @chamacon,

alt yorumlarda, yorum yazarken, yorum kutusunun otomatik olarak genişlemesi ve yazılan yazının uzunluğuna göre otomatik yer açabilmesi özelliği az önce eklendi.

Tasarımda ufak bir kayma var, aslında onu da düzelttik ama güncellenmiş şekilde görebilmeniz için sayfayı Ctrl+F5 ile tümüyle güncellemeniz gerekiyor.

Sitede tümden yeni bir release olarak yansıttığımızda tam refresh gerekmeyecek. Sevgiler.

Şaman, Merhaba Sevgili @Hakan,
Cevapların için teşekkürler. Siteyi geliştirirken biz kullanıcıların isteklerine bu kadar önem vermeniz bizi, en azından beni çok memnun ediyor.

Tüm cevapların tatmin edici yalnız burada ufak bir sorun varmış benim de görmediğim. Benim şikayet edilmiş olan yorumum silindi ve ben bu konuyu @Serkan ile yazışarak çözdüm. Sonuçta yorumum silinmişti ve Serkan'ın ricası üzerine yorumumu tekrardan yazdım. Yani aslında hatalı olmadığıma karar verildi. Bu durumda karnemde bir eksi oluşmuş olmalı eğer açıklamalarını doğru anladıysam. Lütfen o oluşan eksiyi de silin.

Pencerenin yazı uzunluğuna göre açılması süper olmuş :)

Gelişmeleri bekliyorum.
Sevgiler

Şaman, Merhaba @hakank Ekle sekmesi var ya. Oraya sadece deneyim ekle yerine ki sonuçta o da bir gezi yazısı vb. gibi oluyor, anekdot ekle, şiir ekle vb. gibi seçenekler yapılsa hatta tümü kısa yazı, şiir ekle şeklinde olsa acaba insanlar edebi eserlerini burada yayımlarlar mı? Sanırım İnploid'in birazcık da edebiyat dergisi havasına bürünmesi hem sitenin değerini arttırır hem de edebiyatçı yeni üyelere ulaşılabilir.
İyi çalışmalar

Şaman, Merhaba tekrardan, bilgisayar salağı olmamam rağmen hala bir sorunun ne zaman sorulduğunu göremiyorum ve bu, hala İnploid'in eksiği olarak duruyor. Bu tarihi ve saati görmek için bir yerlere tıklamam gerektiğini ne anlatırsanız anlatın kabul edemiyorum. Ben bir soruyu okurken tarihini hatta saatini de görmek istiyorum. Biliyorum bu konuda bir şeyler yaptınız bir yerlere tıklayınca sorunun şeceresine ulaşabiliyoruz ama sanırım benim gibi basit kullanıcılar şecereden çok sorunun son güncelleme tarihini görmek istiyor. İkisi birden olamıyor mu? Bunu isteyenler olup olmadığını görmek için bir başlık mı açmalıyız?
İyi çalışmalar.

Şaman, "Bu kişinin aktivitelerinden haberdar et" butonunun "Takip Et" butonundan bağımsız çalışmasını isterdim. Nitekim kimi kişileri beni takibe aldıkları için takip ederken diğerlerinin gönderilerini merak ettiğim için takibe alıyorum.

Şaman, Merhaba tekrardan İnploid'in hızı neden artması gerekirken düşüyor? Bir kaç ay önce baktığımda web sitelerinin %50'si İnploidden hızlıydı, şimdi ise şöyle görünüyor:
Average Load Time for Inploid.com
Slow (2.352 Seconds), 77% of sites are faster.

Şaman, Merhaba tekrardan, bazı linkler (mesela birisi takip ettiğim bir konuya yorum yaptığında ve o yoruma gittiğimde konu başlığı gibi) Chrome'da çalışmıyor. Yanı sıra aynı yerdeyken "bul" bölümüne tıklayamıyorum ya da beni takibe alan bir kullanıcının kim olduğuna bakmak istediğimde link çalışmıyor. Aynı şeyleri IE9'da test ettim orada çalışıyor. Bu durum da son bir kaç gündür böyle... Acaba yazılımınızda bir değişiklik yapıp bunu Chrome'a optimize etmemiş olabilir misiniz?

Hakan Köse@chamacon Bunu bir test edip durumu görmemiz lazım, birkaç gün önceki güncellemede bu tarz bir sorun ortaya çıkmış olabilir. Bugun bir guncelleme yapmayı planlıyoruz 1-2 saat içinde. Sanırım yeni guncellemeye almış oluruz bu durumu.

Bu arada bir önceki yorumunuzu yeni gördüm (%77 of sites are faster). Son dönemde özellikle performans optimizasyonunu sürekli gündemde tutuyoruz. Aslında orada belirtilen rakam birazda yurtdışı sunuculardan bizim sunucularımıza erişimin biraz daha geç olmasından kaynaklı. Yoksa anasayfamız olabildiğince hızlı bir şekilde yükleniyor şu an. Ancak, genel olarak bazı sayfalarda problemler var farkındayız. Onları da yavaş yavaş daha hızlı hale getiriyoruz. Yakında tasarımlarda ve bazı sayfalarda değişiklikler olacak zaten.

Bir not: Bu sayfa çok dolu olduğu için, istersen bana yada @serkan'a mesaj ile de iletebilirsin bu tarz eksiklikleri.

Teşekkürler.

 Merhabalar. Sorduğumuz bir soruyu eğer silmek istersen nasıl sileceğiz? Böyle bir buton vs göremedim de.. - Teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim. 
 • Paylaş
1

Serkan Köse, Merhaba,
Sorular herkes tarafından düzenlenebildiği için ve sorulan sorular mutlaka birilerine fayda sağladığı için soru silme yok. Ancak gerçekten büyük bir hata yaptığınızı düşünüyorsanız bize bildirimde bulunabilirsiniz ve gereğini en hızlı şekilde yaparız...
Sevgiler,

NOT: size bu konu ile ilgili bir mesaj yollamıstım -mail ile geribildiriminiz üzerine- mesaj olarak aldınız mı? Bir hata oluştu ise düzeltelim...

Siteye girdiğimde "şifremi hatırla" kutucuğu işaretli olmasına rağmen, kullanıcı adı ve şifre kutucuğu her zaman boş oluyor. Tekrar doldurup giriş yapmak zorunda kalıyorum.

Kullandığım browser Google Chrome 18.0 sürümü. (Aslında giriş yaptığımda Chrome'un bana 'Şifreyi kaydet' diye bir pop-up penceresi açması lazım, onu da göremedim.)
 • Paylaş
2

Hakan Köse, Bu konuda çok haklısınız, en kısa sürede çözümlenecektir, emin olabilirsiniz.

Şaman, Hiç şikayet etme bir süre sonra kendiliğinden alışıyor. :D

Bnce tasarım daha şık ve göz alıcı olmalı
 • Paylaş
kullanıcı adımı değiştirmek istiyorum ama bulamadım öle bi seçenek :S
 • Paylaş
Buttonlarda vs Helvetica kullanılmış, düzenlenirse sevinirim çok kaba görünüyor.
 • Paylaş
Arkadaşların yorumuna tıkladıktan sonra sadece o yorumu değil hepsini görmek sanırım iyi olacak peki nasıl ayırt edilecek diye sorun çıkarsa facebook sosyal ağından örneklem yapılabilir.İşaretmele gibi bir şey kullanıyor sanırım 


ben hala facebook'taki arkadaşlarımı davet edemedim  sorun var sanırım

 • Paylaş
Ana sayf adiye birşey olsu ve rastgelekonu gelmesin ana sayfada
 • Paylaş
Lastpass kullanarak giriş yapamıyorum !!!
 • Paylaş
3

Serkan Köse, Hala devam ediyor mu bu probleminiz?

Levent Güneş, aynen devam ediyor malesef. sorun lastpass'ın giriş ekranı yerine kayıt ekranını doldurmasından kaynaklanıyor başka bir sitede böyle bir sorun yaşamıyorum

Serkan Köse, Bu problem tamamı ile düzelmiş olmalı... Son durum nedir sizin makinenizde?

Activities e tıklayınca tüm sayfa geliyo ajaxla layout falan da..
 • Paylaş
1

Hakan Köse, CTRL+F5 ile tüm sayfayı güncellermisiniz ? Cache'lenmiş bir datadan kaynaklı bir sorun vardı kısa bir sure once.

inploid Geribildirimleri

resimde göründüğü gibi logo ve arama yeri alta düşmüş

linux kullanıyorum, site herhalde windowsta falan kodlanmış font boyutlarına dikkat edilmemiş bende biraz büyük boyutta görünüyor fontlar mecbur fazla geldiği için alt satıra geçiyor düzeltilirse iyi olur
 • Paylaş
5

Serkan Köse, teşekkürler...

Ünsüz Düşünür, sanırım sizin tarayıcınızdan olabilir çünkü site zaten php kodları ile yapılmıs yani lunix sunucuda barındırılıyor :) bence bir sıkıntı olmamalı diye düşünüyorum. Tarayıcınızın sürümünden olabilir güncelleme yaparak denemenizi öneririm

Serkan Köse, sitemiz .net teknolojileri ile kodlanmıştır ve microsoft tabanlı sunuculardadır. Ama problemin kaynağı CSS kodlarında bizden kaynaklı bir hata gibi görünüyor. Gereken düzeltmeyi yapacağız... sevgiler..

Ünsüz Düşünür,  evet birde css de sanırım bu logo üzerine mause yi getirdigimiz zaman üstünde geldigi zaman hover olayında beta yazısı altda kalıyor bilginize

Hakan Beşikçi, ben windows ta kodlanmış derken sunucuyu kastetmedim css html i yazan kişi windows ta yazıp deneme yapmış galiba o yüzdende linux ta nasıl göründüğüne görememiş.

@serkan bilmem aynı durumda olan varmı ama günlerdir 'takipedenler' ve 'takip ettikleri' kısımları '0' (Sıfır) olarak görünüyor. Ancak üzerine tıklayınca sayı görünür oluyor, sonra tekrar kayboluyor. Bir de aktiviteler 10 diyor mesela, bakıyorum sonra tekrar aktiviteler 7 diyor gene bakıyorum ama hala eski aktiviteler görünüyor. Eskileri yeni olarak gösteriyor bana sistem!
 • Paylaş
7

Serkan Köse, Selamlar.. Bu bir hata ve çözdük ancak henüz güncellemeye dahil etmedik. Bu geceki güncelleme ile birlikte giderilmiş olacak.. Çok teşekkürler.. :)
Akiviteler kısmı ise aktivitelerin aşağıya doğru tamamını görüntülemediğin için oluyor ancak bu bahsettiğin durumda asli-ında farklı biz çözüm getirmemiz gerekebilir sanıyorum.

Solsoledo, Sevgili @serkan takip ettiklerim ve takip edenlerin sayısının '0' sıfır olarak görünmesi problemi hala devam ediyor. Üstelik bu sefer üzerine geldiğimde takip edenlerin ya da takip ettiklerimin görünmesine karşın sayısı da sıfır olarak görünmeye devam ediyor.

Serkan Köse, bu problemi çözdük aslında.. profil sayfanda bana soğru görünüyor şu an? Ctrl+F5 yapman mumkun mu? Buna gerek olmamalı ama bir deneyelim?

Solsoledo, Yok değişen birşey olmadı @serkan ... Ama dışardan normal görünüyorsa sorun yok benim açımdan.

Serkan Köse, ok.. dışarıdan düzgün görünüyor ancak profilde de hatalı olmamalı. Ben birkaç hesap ile denettim problem gözükmüyor ancak senin hesabı bir inceleyeceğiz, problem neden kaynaklanıyor anlayıp çözeriz en kısa sürede. Sevgiler...

Solsoledo@serkan sanırım sorun firefox'dan kaynaklanıyormuş. Bugün güncelledim firefox'u, güncellemeden sonra sayılar doğru gözükmeye başladı (eğer siz ekstra birşey yapmadıysanız tabii)... Selamlar.

Serkan Köse, ok... sevindim :)... birşey yapmadık henüz.. firefoz beta sürümlerinde problem oluyor bazen ama hallolmasına sevindim... sevgiler ve selamlar...

Ios ve Android uygulamanız da olsa, siteniz kısa sürede çok geniş kitlelerce bilinir ve popülerite artar. Telefonumdan; yolda, seyahette geç butonuna basarak çeşitli konuları okumak da vakit geçirmek için iyi olur gibi geliyor bana.
 • Paylaş
1

Serkan Köse, iPhone uygulamamız var ancak revize diliyor. Şu anki uygulamamız mevcut geliştirmelerimizin birçopunu kapsamıyor ama şu adresten indirebilirsiniz: itunes.apple.com/us/app/inploid/id490399591?mt=8

Bazı yayınlanan yanıtlarım (soruların altında görüyorum) halen taslaklar listesinde gözüküyor. Nedeni ne olabilir?
 • Paylaş
9

Gezifesto, Sadece bir kez yanıt verebilir olmamız bu soru için kısıtlayıcı oluyor. Her bir öneri ve problemin ayrı bir yanıt olarak yer alması onlarla ilgili yorumları ayrı ayrı takip etmemi sağlardı.

Gezifesto, #öneri : anasayfada keyword bulutu, trending topics/networks bilgileri iyi olabilir.

Serkan Köse, Sadece 1 kez yanıt verebiliyorsunuz ama o yanıtı istediğiniz kadar geliştirebilirsiniz. Buradaki amaç yanıtı, olabildiğince, bir yerde toplayarak yanıtlara ihtiyacı olanlara sunabilmek. Trending Topics/networks kısmı listemizde.. Çok teşekkürler geribildirim için...

Taslak kısmı ile iligli probleminize gelince... Bu konu ile bugün ilgileneceğiz. Normalde kullanıcı yanıtınız yazmaya basladıktan yaklaşık 2 dakika sonra yanıtı otomatik olarak taslağa da kaydediliyor ancak yanıtınızı gönderdiğinizde taslaklardan da siliniyor. Silinme kısmına yaşanan bir problem sanırım. İlgili arkadaşlara iletiyorum. Problem çözülünce sizi buradan bilgilendiririm..
Sevgiler ve saygılarımla...

Gezifesto, 1 kez yanıt verme konusu normal tekil sorular için uygun. Ancak tüm kullanıcıların geri bildirim yaptığı ve sizlerin de bunlara yanıt verdiğiniz bir yapı için çok uygun olmayabilir.
Benim geri bildirimimde kastettiğim spesifik olarak sayfa altı menudeki "Geri Bildirim" linkinden ulaştığımız soruda bu durumun olmaması gerekliliği idi.
Örneğin ben buraya 3 ayrı konu girdim, Ancak bunlar tek konu gibi görünüyor.
Ek olarak, eğer ileride 5-6 konu daha girersem verilen yanıtlarla birlikte konuları takip etmek kolay olmayacak.
Bu da aynı soruların birden fazla kez sorulması durumunu getirecek, ve siz daha önce yanıt verdiğinizi belirtirken direkt konuya değil şimdiki gibi uzun bir konuya referans vermek sorunda kalacaksınız.

#öneri : Belki, geri bildirimleri tek bir soruya yanıtlar şeklinde değil bir grup/ağ olarak tanımlamak daha iyi iş görebilirdi.

Serkan Köse, Bahsettiğinizi şimdi anlayabildim... Haklısınız... Grup ve ağa yönlendireceğim bugün yeni başlıklar açarak... Tekrar teşekkürler..

Gezifesto, #öneri : sorular giriş tarihi bazında da gruplanarak listelense iyi olabilir. Bugün/Son 1 hafta/ Son 1 Ay/Son 1 Yıl gibi. Bazen listelendiği sıra üzerinden girdiğim bir sorunun aslında 1 yıldan fazla bir zaman önce girildiğini görüyorum. Yanıt yazarken bakıyorum ki, son yanıttan eri 1 yıldan fazla zaman geçmiş.

Serkan Köse, Bu bahsettiğinizi sonradan kaldırdık. Soruların çok azında o bilgi, ihtiyacı olan için tarihe bağımlı olmakta. Amaç o konuda bilgisi olan kişilerin yanıtlaması ve o bilginin evrensel olarak sürekli ihtiyacı olanlar tarafından görüntülenmesi. Örneğin bahsettiğiniz sorularda tarihi görse idiniz belki yanıtlamaktan da vazgeçecektiniz ama soruyu soranın veya benzer sorular sormak isteyenlerin hep ihtiyacı var bilgiye... ?

Gezifesto, Konu sorunun tarihe bağımlı olması değil aslında, bir nevi trending sorular gibi bir şey demek istemiştim.
Diğer taraftan bir kaç soruda son yanıt çok eski olduğu için, ben yanıt verme konusunda isteksiz kaldım ve yanıtlamadım.
Aslında bu paternleri takip edebilseniz size kullanıcı davranışı hakkında fikirler verebilirdi.
Yine spesifik örnek verecek olursak; iki soruda yanıt yazmaya başladım, sonra son yanıtların en son bir yıl önce verildiğini farkettim, başladığım mesajı sildim ve çıktım.
Bu durumu takip etmek (zor veya maliyetli olabileceğini kabul ediyorum) belki sizin benzer davranış kalıplarını gösteren kişilerin çokluğunu belirlemenizi ve strateji geliştirmenizi sağlayabilir.

Serkan Köse, Teşekkürler geribildirim için... Bu konuda bir çalışma yapacağız ancak öncelikli olarak Trend Konular gibi bir seçenek daha hızlı bir başlangıç olabilir diye düşünüyorum... inploid'in ilk zamanlarında olan bir özellikti ancak kaldırmıştık ama bir daha inceleyebiliriz...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3112 Görüntülenme36 Takipçi17 Yanıt

Konu Başlıkları