Bilmek istediğin her şeye ulaş

Her türlü bilginin hızlı transferi sağlandığı günümüzde insanın fiziki varlığı önemini yitiriyor mu? Hislerde taşınabilir olursa Matrix dünyası gerçek olabilir mi?

İnsanın fiziki varlığı bilgi transferinden dolayı neden önemi yitirsin ki. Olsa olsa mekan ve zaman anlamını yitirmye başlar. Bugün herkesin Facebook Twitter hesapları var. Artık bunlar kimliğimiz durumuna geldi. Bunlar olduktan sonra hangi ülkede vs olduğunun bir önemi kalmıyor. Teknoloji gerçek anlamda global dünyayı yaratıyor.
  • Paylaş
Matrix'te olmadığımızı nereden biliyorsunuz ? (:
  • Paylaş
1

Aysenur A, Bilemeyiz:) Enteresan olan, böyle bir film 14 yıl önce çekilmişti.

O bilgileri bilgisayarla da olsa üreten bir insan olmadan transfer edilecek bilgi olmaz. O bilgilerin ulaştığı yerde de onları işleme sokacak, yeni bilgiler üretecek ya da yorumlayacak bir insan olmak zorunda. Sonuçta bilgiler bilgisayarlar için değil insanlar için üretiliyor. Bilgisayarların IQ'su sıfır kaldıkça başlarına zeka sahibi insanlar gerekecek. Burada önemini yitiren özellikle iş yapmak için insanın fiziksel konumu. Tasarımsal her türlü süreç ya da sanal her türlü imalat artık insanın konumundan tamamen bağımsız bir şekilde yönetilebiliyor. Yalnız unutmayın ki ayakkabı satan bir web sitesi sadece insanların imal ettiği ayakkabıları sunar; insanın ihtiyacı ise web sitesi değil ayakkabıdır. Sanaldan gerçeğe geçtiğiniz anda imalata insan emeği ve yerleşik bir imalathane girer. Sonuçta insanın yemek, içmek, giyinmek gibi fiziksel ihtiyaçları devam ettiği sürece insanın fiziksel varlığı ve konumu önemli olacaktır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

535 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları