Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hergün evden çıkarken mide bulantısı ve titreme neden yaşıyorum?

Eğer sorunu sadece evden çıkarken yaşıyorsanız psikolojik olma ihtimali var. Ancak öncelikle gidilmesi gereken tüm hekimlere gidip fizyolojik olma ihtimalini iyice değerlendirmek gerekir. Eğer fizyolojik değil derlerse o zaman bir ruh sağlığı uzmanına başvurmanızda fayda var. Ancak unutmayın ilk olarak ruh sağlığı uzmanına giderseniz o da sizi önce hekime yönlendirecetir. Bu sebeple öncelikle hekime gidin.
  • Paylaş
Psikoloji başligina etiketledigin icin buyuk ihtimal soguk alginligi degil diye dusunuyorum... Özgüvenini kazanmaya çalış! Başını dik tutarak yürümekle baslayabilirsin. Gercekten etki ediyor.
  • Paylaş
1

Çağla Doğru, Yanıtınız için teşekkürler:)

Bunun nedeni psikolojik bir sağlık sorunu da olabilir, immün sistemle ilgili bir sağlık sorunu da olabilir. Tavsiyem iyi bir uzmana gidip, sizi yönlendirdiği doğrultuda rutin kan tahlillerinizi yaptırmanız, eğer tahlillerinizde sorunlu gözüken bir sonuç yoksa bir psikologla görüşmeniz.
  • Paylaş
1

Çağla Doğru, Yanıtınız için teşekkür ederim:)

Kahvaltı yerine kahve/çay sigara yapıyorsanız da olabiliyor.
  • Paylaş
Bugün ben de o yüzden doktora gittim soğuk algınlığı var antibiyotik kullan. Boğazın ağrıyorsa veya yutkunma oluyorsa kloroben kullan.
  • Paylaş
1

İlginc Adam, Muayene olmadan Antibiyotik kullanması ne kadar uygun olabilir ki?

Ağır yağlı şeyler yiyiyor olabilirsiniz ! (:
  • Paylaş
1

Çağla Doğru, Yanıtınız için çok teşekkür ederim ama ben çok hafif şeylerle beslenirim.Ayrıca bunun pek de fiziksel olduğunu zannetmiyorum.Yine de teşekkürler:)

Mide bulantısı genellikle kadınlarda hamilelik dönemlerinde belirti gösterir, erkeklerde daha çok sigara ve düzensiz beslenmeden meydana gelir tabi her ikisi için de istisnalar mevcut. Titreme genellikle vücudumuzun ısı kaybından kaynaklanabilir. Bir uzman doktora görünmenizde fayda var diye düşünüyorum.
  • Paylaş
2

Çağla Doğru, Yanıtınız için çok sağolun. Belki de fazla paranoyaklık yapıyorumdur ama sadece dışarı çıkınca böyle oluyorum.Agorofobiyle bir ilgisi olabilir mi?

Serif132, Kişiye göre değişebilir ama eğer bu konuyla ilgisi varsa bir psikoloğa danışmanızda yarar var diye düşünüyorum.

Sorunun etiketini psikoloji ve sağlık yaptığınıza göre sorunun psikolojik olduğunu düşünüyorsunuz. Evet bencede öyle =) çok geçmiş olsun hergün çıkmadan 1 elma sorunu çözecektir bence =)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1328 Görüntülenme11 Takipçi8 Yanıt

Konu Başlıkları