Bilmek istediğin her şeye ulaş

Herkesin memnun olabileceği bir yönetim biçimi mümkün müdür?

Herkesin memnun olabileceği tek yönetim biçimi, bir yönetim biçiminin olmamasıdır... Hatta herkesin memnun ve mutlu olabileceği tek yaşam, herhangi bir 'biçim'in olmamasıdır... Sonra ya insanlar kendileri o biçimlere sığmaya çalışıyorlar ya da o biçimlere sokulmaya çalışıyorlar...
  • Paylaş
2

İlginc Adam, Aklıma şirinler çizgi filmi geldi, onlar gibi mi?

Solsoledo, Evet, onlar gibi. Ama onlar bile zamanında komünist hatta eşcinsel biçimlerine sokulmaya çalışıldılar. Ondan sonra zaten aralarına Şirine katıldı! :) Ama ondan sonra da , 100 kişilik komüne bir kadın mı sadece dediler; kadın hakları savunucuları ayaklandı! :)) Yani onlar gibi ama, bizim gibi değil kesinlikle... Ya da bizim olmadığımız bir dünyada onlar gibi...

Tam memnuniyet hiçbir zaman olamaz. Tam memnuniyetin sağlanması için yönetimin yerel olması gerekir mesela İspanya İç Savaşı'nda Katalunya'da kurulmuş olan POUM/CNT yönetimi gibi.      

  • Paylaş

Dünya üzerinde bir çelişki var insanlar bilgiye hızlı bir şekilde ulaşma hedefinde. Ama bilgiye ne kadar hızlı ulaşırlarsa memnuniyetsilikler artıyor. İlkel yaşam insanlığın en memnun kaldığı yaşam olabilir.

  • Paylaş
Dünya döndüğü sürece, hayır.
  • Paylaş
İnsanın yapısı ile ilgili bir konu bu bence, insanları tek bir düzene sokmadığınız sürece çatışmalar her zaman olacaktır ve insanlar asla tek bir düzen içerisinde var olamazlar.
  • Paylaş
Çok net olarak hayır çünkü okadar farklı insanı tek bir yönetim şekliyle memnun etmek mümkün olmaz. Kaldı ki öyle bir ideolojide yok. Şuan için en iyisi demokrasi ama onunda birçok problemi açığı var.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2068 Görüntülenme10 Takipçi6 Yanıt