Bilmek istediğin her şeye ulaş

Herkesin uygulayabileceği etkili bir diyet listesi lazım, bilen ya da önerisi olan?

Geçen araştırıyordum bu konuyu ve şöyle bir diyet buldum;
BEŞ GÜNDE BEŞ KİLO;
  • Pazartesi:sadece haşlanmış patates, sabah öğle ve akşam, istediğiniz kadar yiyebiliyorsunuz
  • Salı: sadece haşlanmış sebze , sabah öğle ve akşam...her türlü sebze
  • Çarşamba; et günü (ızgara, haşlanmış herhargi et türü)
  • perşembe: sadece meyve
  • cuma: sadece yumurta ( yumurtayla yapılan herşey)
  • cumartesi ve pazar serbest..
  • Şekersiz çay kahve de serbest her gün..
Baya yapıcaktım bu diyeti aklıma yatmıştı ki..baktım kötü gözüküyor, sağlıksız filan başlamadan vazgeçtim..Ama bu diyete göre vücut dinleniyormuş, suyunu atıyormuş filan da yazıyordu...Ama önermiyorum tabiki de bir seçenek olsun diye yazdım bunu da.p..Diyetisyen arkadaşlara danışmak lazım ne kadar doğru..:)..
  • Paylaş
5

Nazende , bu diyet insanı yemekten soğutur, korkunç :)

June, Tşkler Hilal burdan indiremiyorum iyi bir dukan rejimi bulabilirmisin bana...

Hilal Korkmaz, tabi ki.. yapan bir arkadaşım var baya kilo verdi o şekilde...ayrıntıları mesaj olarak atarım size şu an değil ama bugün içinde:)

Hilal Korkmaz@june selamlar...Ben arkadaşa sordum dukan diyetini ama liste şeklinde yokmuş..Onun kitabı var onu almak gerekiyormuş..Bütün ayrıntılar yazıyomuş içinde..

June, Slmlar korzmazhi evet kitabı var ne bileyim bir diet içinde onu almak istemedim ama protein ağırlıklı besleniliyormuş bende bol proteinci olduğum için zor olmayacaktır yinede tşkler:)

Gece mümkün olduğunca boş mideyle yatmakta bitiyor olay aslında, her ne kadar başaramasam da, kilo verdiğim zamanlar hep bunu denemeye calısırdım. Ve en etkilisi de bu oldu. Akşam yemeklerinde ya da diğer ana öğünlerin birinde çorba ya da salatayı tercih etmeye bakın. Yeşil çay ve diğer zayıflatma çayları da etkili olabilir. Ama yeşil çay gerçekten etkili. Ona alternatif olarak, Lipton form plus kiraz saplıyı tavsiye edebilirim. Denedim tadı kokusu çok güzel, kiraz sapı da zayıflatıyordu zaten kaynatınca. Diyet listeleri bana insanı cok kasıtlıyor gibi geliyor. Zaten o listedekiler çoğunlukla dolapta bulunmuyor.
  • Paylaş
1

June,  Var var dolapta hepsi var ama uygulayabilene aşk olsun begüm:(

Saat 21:00 den sonra meyve ve dondurma dışında bir şey yememek. Az yemeyi alışkanlık haline getirmek, ekmekten uzak durmak, bol su içmek ve yürüyüş yapmak. Yemekte artış olduğunda yürüyüş mesafesini de artırmak budur benim diyetim :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1239 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları