Bilmek istediğin her şeye ulaş

Her şeye sıfırdan başlayan Acun Ilıcalı dünyaca ünlü starları Türkiye'ye nasıl ve hangi parayla getiriyor? Arkasında onu destekleyen birileri mi var?

Hayatına baktığımızda Ilıcalı aslında gerçekten emek harcayan birisi. İşe muhabirlikle başlamış, hatta başladığında maaşı o zamanda 150 TL imiş. Üniversite yerine televizyonculuğu seçmiş, 18'inde evlenmiş, daha sonra eşini kaybetmiş ve ikinci evliliğini yapmış. Çalışarak getirmiş bu günleri. Özellikle Acun Firarda programından sonra gittiği yüzlerce ülkede o ülkenin TV yapımlarını da görmüş ve bunu Türk televizyonuna uyarlamış. Bu uyarlamalarla zaten yükseldiğini biliyoruz. Hal böyleyken Acun'un arkasında birileri olsun olmasın, programcılığın tam ortasından vurduğu için tanınmış ve Türkiye'nin en iyi yapımlarından/organizasyonlarından birini oluşturmuş. Ünlü starlara gelince... Şahsi fikrime göre bu zor bir şey değil. Çünkü starın Acun'un programına değil Türkiye'ye gelmek istemesi önemli. Starlar Türkiye'ye geldikten sonra zaten çıkabilecekleri en iyi program Acun'un yapımcılığındaki bir program olur.
  • Paylaş
3

Şaman, Nasıl yani 14 yaşında üniversiteye başlamış ve hiç uzatmadan 18'inde bitirmiş mi?

Gündüz Ayar, yok abi ya anlatım bozukluğum olmuş, affola... :)

Şaman, Estafrullah, ne demek. Sabah esprisi yapayım dedim :)

Kesinlikle bu ülkede çok çalışılarak edinilecek kazanımlar değil bunlar. Yani çok şey konuşuluyo Acun için illuminati falan deniyo o saçmalıklara girmek değil maksadım ama kocaman bir gerçek var ortada onu görmezden gelemeyiz. O gerçek de kesin bir ABD medya desteğidir.

Kapitalizmin acıttığı insanlar Talent Show'larla morfinlenmeli bir yandan büyük reklam potansiyelleri yaratılmalı ve yine o büyük patronların ürünlerini pazarlamak için kullanılmalıdır. Bu düzen böyle devam eder vahşi sermaye yabancı ülkelerde de kendi ayakçılarını destekleyerek adam eder kendi gözlüklerini takar ve artık onlardan biri olmuştur. Hayatı onların gördüğü gibi görür bu insanlar adı Acun olmuş Cemal olmuş Kerem olmuş farketmez.

Pek çok ülkede birbirinin kopyası programlar ve bulundukları ülkenin kültürünü hiç yansıtmadıkları gibi, insanların değerleriyle alay eden bir yapıya sahipler. Yaşlı insanları itibarsızlaştıran programlar, karı-koca ilişkisini, eşlerin birbirine saygısını yerin dibine sokan programlar, insanların birbirini aldatmasını yücelten güvensizlik aşılayan programlar(Bide güven bana diyo) Aslında bunlar kocaman gerçekler hem de Koskocaman ama sadece süslü ve parlak olan bu dünyanın gözlerine perde indirmediği insanların görebileceği gerçekler.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1488 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt