Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hesap işletim ücreti tahsil vakti gelen vadesiz banka hesabında bakiye yoksa bu ücret nasıl tahsil edilir? Hesaba para yattığı anda hemen kesilir mi yoksa bankaların uyguladığı farklı bir sistem var mı?

Ben Garanti Bankası'nı kullanıyorum ve çok nadir kullandığım 2 döviz hesabım var. Hesaplarda para tutmuyorum ama işlem yaparken bir anda paramın kesintiye uğramasından endişeleniyorum. Düzenle
Ücretler her yılın ilk 6 ayı ve ikinci 6 ayı sonunda hesaba herhangi bir para yattığı anda kesiliyor. O hesabı kullanmıyorsanız kapatmanız daha yerinde olacaktır. Çok kez başıma geldi ve uzun süre kullanmasanız dahi hesap açık olduğu sürece bu parayı hesaptaki ilk bakiye görülür görülmez alıyorlar.

EKLEME: bankadan bankaya hesap işletim ücreti bedel kesim tarihleri değişiklik gösterebilir.
  • Paylaş
1

Fırat Mete, 'Ücretler her yılın ilk 6 ayı ve ikinci 6 ayı sonunda hesaba herhangi bir para yattığı anda kesiliyor.' ibareniz yanlış her bankanın sistemi farklıdır kimisi 3 aylık kimisi yıllık ister kimiside dediğiniz gibi 6 aylık

Her bankada ayni uygulama bulunmamaktadir. Isbankasi calisaniyim. Isbankasinda para yatirildigi gunun aksamina kadar parayi kullanabilirsiniz. Sistem aksam taramasi yapiyor.
  • Paylaş
Geçmişte böyle bir şey başıma geldi. O zamanlar öğrenci olan kardeşimin Yapı Kredi bankasındaki hesabına para göndermiştim. Paranın bir kısmını kesmişler. Kardeşim hesap açtırmış fakat hiç kullanmamış. Araştırmamız neticesinde hesap işletim ücreti olarak kestiklerini söylemişlerdi. Kardeşim bayağı bir zor durumda kalmıştı. O gün gidip kardeşimde bende hesabımızı kapattırmıştık.
Ha gittiğim bankada hesap işletim ücreti yok muydu? Vardı tabii ama en azından onunki kadar yüksek değildi ve soru sorduğunda insan gibi cevap veriyorlardı.
  • Paylaş
1

Nazende , Sıcağı sıcağına edindiğim tecrübeyi de ekleyeyim. Garanti bankasından kalan son paramı çekmek için gittiğimde 45 TL hesap işletim ücretinin kesildiğini gördüm. Evdeki hesap bankaya uymadı:(
Birde ek bilgi vereyim şubeye girip hemen hesap kapama talimatı vererek hesabınızı kapattırabiliyorsunuz.

Yattığı anda kesiliyor başıma geldiğinden biliyorum. :)
  • Paylaş
2

Cin Ruhi, Hangi banka?

Akbank'da eğer ücret gecikmişse hesaba para yattığı anda kesiyor. Tam olarak yasal bir dayanakları olmadığından peşine düşmüyorlar... .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2087 Görüntülenme9 Takipçi5 Yanıt