Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hiç atmaya kıyamadığınız eşyalarınız var mı? Varsa nelerdir?

Eşya derken, genelde mobilya, biblo, oyuncak gibi şeyler akla geliyor ilk olarak. Plâk, CD, kitap, takvim gibi objeler, yani genel olarak objeler soruluyor soruda.Düzenle
8-10 yaşlarında dişçiden yürüttüğum cımbız. Hani ucu eğri oluyor ya 10 15 cm lık cımbızlar ondan işte. Hiç kıyamam ona , o zamanlar pul koleksiyonu yapıyordum ( ergen yaşlarda çok işime yaradı bu hobi :) ) ve o cımbızla pulları saatlerce dizerdim defterdeftere. Atamam kiyamam. . .
  • Paylaş
2

Hypatia Hypatia, 8-10 yaşlarında geleceği mi planladınız ne yaptınız :D

Hakan, Yeni anladım soruyu :) yok o toplumsal öğreti :)

Nadiren birşeyler karaladığım defterlerim var, onları asla at(a) mam. Zamanında attım çok pişmanım. Keşke o yazdıklarım elimde olsaydı.
  • Paylaş
Bebeklik battaniyem 😊😊
  • Paylaş
Lise ve üniversiteden beri tuttuğum ders notlarım atamam. Kitaplarımı söylemiyorum bile kütüphane oluşturuyorum. Bir de hediye paketlerini saklıyorum nedense düzenli bir şekilde.
  • Paylaş
Liseden bu yana tuttuğum ıngilizce ve fransızca ders notlarim, kitaplarım ve kendime gore yazıp çizdiklerim. Bugun bile elime aldığımda o kitapları lise sıraların gelir aklıma. Birkaç sayfa okur vebyerjne koyarım. Kitapligımin vazgeçilmez bas misafirleridir.
  • Paylaş
2

Gökhan Biçer, Benzer durum bende de var. Artık evde 'yığılmaya' başladıkları için bunları tarayıp, dijital ortama aktarıyorum.

Siran Camgöz, Aynen ama ben muhakkak el yazısı ile yaziyorum. Taslak halinde yazılarım kaç tane farklı ajandada da yer almakta yeni yeni bilgisayara geçiriyorum.

Ortaokulda aldigim sirt cantam. Fermuari bile calisiyor.
  • Paylaş
8 yaşımdan beri günlük tutma, hislerimi yazıya dökme alışkanlığım var. Bütün defterlerimi sakladım. Şu an 19 yaşındayım, arada bir açıp baktığımda yaşadıklarımı hatırlıyorum ve büyüdüğümü, olgunlaştığımı hissediyorum. Yeri geliyor üzülüyorum, yeri geliyor yazdıklarıma gülüyorum. İyi ki de atmaya kıyamamışım, anıları biriktirmek güzel bir alışkanlık.
  • Paylaş
Ayakkabılarim
  • Paylaş