Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hiç ilgi duymadığınız bir meslek için çabalamak mı, yoksa tüm emeklerinizi öylece bırakıp sıfırdan başlamak mı mantıklıdır?

Öncelikle bende şu soruyu sormak isterim olaya tersten gelerek;

Siz yaptığınız işi iyi yapıp, sonra karşıdan bakıp güzel oldu derken mi mutlu olursunuz, yoksa sadece sevdiğiniz iş hakkında çalışmaktan mı mutlu olursunuz?

  • Paylaş
4

Emine Can Karadağ, zamanın çoğu birşeyleri yapmak ,geliştirmek , gerçekleştirmek için çabalayarak geçiyor bence. evet kişiler birşeyi başarmış olmanın mutluluğunu yaşar fakat sevmediği birşey için ne kadar özverili olabilir ki insan.

B. Bagoglu
Yaptığım işi kaliteli ve verimli bir şekilde yapıyorsam evet mutlu olurum ama insan sevdiği bir işte daha kaliteli şeyler üretmez mi ?

Enes Yahya, Evet kesinlik ile insan sevdiği yaparken sıkılmadığı işte daha kaliteli işler üreteceğine inancım tam.Ancak hayatta insanın karşısına neleridn çıkacağı hiç belli olmuyor. Ve her an sadece bir kere yaşanıyor. Bunu düşünerek ne sizi daha mutlu ve kendinden emin edecek ona karar verin.Ancak emin olun sıfırdan başladığınız da kaybettiğiniz zamanları telfi etmek için çok yıpranacaksınız yada telafi etmeyip zamanın gerisinde kalacaksınız. Bu da bir gerçek.
Ben de bu durumdaydım üniversitemi ve bölümümü tekrardan hazırlanarak değiştim.Ancak bu esnada össde normaldan düşük bir puan yaptım.Meslemi seviyorum ancak ünviersitemden tatmin olamıyorum. Size bahsettiğim " hayatta insanın karşısına neleridn çıkacağı hiç belli olmuyor" buradan geliyor.
Umarım en güzel hayatı yaşayacağınız seçimi yaparsınız.

facebook.com/#!/photo.php?fbid=249010738507600&set=a.114167465325262.19668.114155531993122&type=3&theater

B. Bagoglu, Teşekkür ederim yorumunuz için.Evet zaman çok önemli bir unsur, ve zaman geçtikçe insanın cesaretinin azalması da önemli... Üniversiteden memnun olmamakta aslında diğer bir kararsızlık unsuru fakat şunu söylemek isterim; eğer mesleğinizi gerçekten severek okuyorsanız ve 'diğerlerinden farklı' olabilmek için çabalıyorsanız emin olun okuduğunuz okulun önemi alt sıralara düşüyor. Birçok iyi iş adamı hep der ya ; ,sağlam bir teknik bilgi, inovasyon, akıcı yabancı dil, oturmuş bir kişilik.. bunlar tamsa insanda, zaten o kişi gerçekten kaliteli bir Mühendis haline geliyor, tabii bu özelliklere sahip olabilmek da ayrı bir yetenek bence.

Aynı ikilemi bende yaşıyorum . tamam hiç ilgi duymadığım bir meslek değil belki ama beni daha mutlu edecek şeylerin olduğunun farkındayım ve bence insan yaptığı işi sevmezse kaliteli bir hizmet veremez .. herkes mantıklı olanı yapmak gerektiğini savunur ama bir ömür devam edecek birşeyden bahsediyorsak duygularımız daha önemli olmalı.
  • Paylaş
1

B. Bagoglu, Seninle aynı fikirdeyim.Aslında en kötü olanı bu kararsızlığı sürekli yaşamak. Bence yapılması gereken şey ; hangi seçimin bizi daha mutlu edeceğine karar vermek ve o kararı kesinlikle uygulamak.

Bu çevremde çok kişinin karşılaştığı bir sorun.Anlayamıyorum...Ortada bir sıkıntı olduğu kesinse bunu devam ettirmenin bir anlamı yok.Zorlamayın kendinizi lütfen.Emek verdiğiniz zaman hiç bir zaman bir kayıp değildir.Yeni ihtimallere şans verin.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

842 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt