Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hindistan'a ait en önemli dört kural hangileridir?

Bu gün internette rastladım ve paylaşıp fikirlerinizi almak istedim.
(...)

İlk kural:
Karşına çıkan kişiler her kimse, doğru kişilerdir. Bunun anlamı şudur, hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz. Karşımıza çıkan, etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır, ya bizi bir yere götürürler ya da bize bir şey öğretirler.

İkinci kural:
Yaşanmış olan her ne ise, sadece yaşanabilecek olandır. Hiç bir şey, hem de hiç bir şey yaşadığımız şeyi değiştiremezdi. Yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz. 'Şöyle yapsaydım, böyle olacaktı' gibi bir cümle yoktur. Hayır, ne yaşandıysa, yaşanması gereken, yaşanabilecek olandır, dersimizi alalım ve ilerleyelim diye. Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de, hayatımızda karşılaştığımız her olay, mükemmeldir.

Üçüncü kural:
İçinde başlangıç yapılan her an, doğru andır. Her şey doğru anda başlar, ne erken ne geç. Hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak, o da başlamaya hazırdır.

Dördüncü kural:
Bitmiş olan bir şey bitmiştir. Bu kadar basittir.
Hayatımızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder. Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğun bu tecrübeyle..

Kendine iyi bak. Tüm kalbinle sev. Sonuna kadar hayatın tadını çıkar. Hayatındaki her gün bir hediyedir, kıymetini bil!
  • Paylaş
Çok doğru tespit bu sözün üzerine başka ne denir.
  • Paylaş
Sadece 4. kural bana yakın geliyor,diğerleri zihni bulandıran karmaşık şeyler,Hindistan'a ait 5. kural, pislik ötesi Ganj Nehrinde yıkan günahlarından arın,benim bu zihniyetteki insanlardan edinebileceğim hiçbir şey yok.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1624 Görüntülenme8 Takipçi3 Yanıt