Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hintliler ile Arapların arasındaki farklar ve benzerlikler nelerdir?

Arap ve Hint halkları arasındaki farklar benzerliklerine göre çok fazla. Dış görünüş olarak benzemeleri dışında pek ortak yönlerini olduğuna katılmıyorum ben şahsen. Arasındaki farkları konu balıklarına ayıracak olursak eğer:
  • Coğrafya. Araplar genelde Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da ikamet ediyorlar. Hintliler ise Güney Asya'da toplanmışlar genel olarak.


    Hindistan

Hindistan
  • Din. Hint halkında 4 tane din(Budizm,Hinduizm,Janizm,Sihizm) popüler durumdadır.Ancak halkın %80 i Hinduizm dinine inanmaktadır.Arap halkının tamamına yakın bir kısmı İslam dinine mensup. Zaten bir çok Arap ülkesinde İslamiyet resmi din ve ülke İslami kurallara göre yönetiliyor.
  • Dil. Hindistan'ın resmi olarak 22 dili bulunmaktadır. Ancak en çok konuşulan dil Hintçe'dir. Hint dilleri devaganari alfabesi ile yazılmaktadır. Ayrıca Hintlilerin neredeyse tamamı akıcı bir şekilde İngilizce konuşmaktadırlar. Araplar ise dil ailesi ve yapısı tamamen farklı Arapça dili kullanmaktadırlar. Arapça Arap alfabesi ile yazılmaktadır ve Latin alfabelerine göre öğrenilmesi oldukça zordur.
  • Yemek Kültürü. Hintliler ile Araplar arasında belki de en büyük fark yemek kültürlerinde ortaya çıkıyor. Hintlilerin bazıları et yemesine rağmen Hindistan'da genellikle vejetaryenlik yaygın. Fasülye, baharat, darı, şifalı bitkiler önemli bir yer tutuyor Hint mutfağında. Arap mutfağında ise içinde et olmayan yemek bulmak çok zor. Acı baharatlar, kekik, pirinç ve süt ürünleri oldukça önemli bir yer tutuyor. Araplar dinine çok bağlı oldukları için domuz eti yemek İslamiyet'de yasak olduğu için domuz eti yemezler. Ayrıca çay ve kahve en çok tüketilen içecekler arasındadır Arap kültüründe.Hindistan
    Hindistan

  • Tatiller. Araplarda Şeker Bayramı ve Kurban Bayramı resmi tatil oluyor. . Araplarda Şeker Bayramı Ramazan'dan sonra geliyor ve tüm Arap ülkelerinde tatil. Birçok Arap ülkesinde yılbaşı resmi tatil olarak sayılmıyor. Hindistan'da ise İslam dini de dahil bütün dinlerce özel kabul edilen günlerde tatil. Ramazan bayramı tatili de varken Noel tatili de var ancak sadece 1 gün resmi tatil olarak kutlanıyor. Hint halkı da yılbaşını resmi tatil olarak kutlamamaktadır.


  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2524 Görüntülenme6 Takipçi1 Yanıt