Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hipnozla doğum nedir? Faydaları nelerdir?

Hipnozla doğumun stresi azalttığı bu sayede daha rahat doğumun gerçekleştiği söylenmektedir. Anne gevşerek daha sakin bir hal alır.

Hipnozla doğumda anneler uyutulmaz. Anne uyanıktır ve doğumu tamamen kendisi kontrol eder. Nefesler ve gevşemelerle doğum karşılama tekniğidir. Sadece annenin daha sakin ve gevşemiş bir hal almasına yardımcıdır. Doğuma hazırlık tekniği olarak bilinir. Doğuma annenin yardımcı olmasını sağlar. Anne öğrendiği rahatlama tekniğiyle bunu sağlar.

Bu doğuma yardımcı tekniğe Hypnobirthing denir. Her anne tarafından uygulanabilen bir yöntemdir. Doğumun şekli fark etmez. Hipnoz terapisi annenin hamileliği ve doğumu rahat karşılamasını sağlar. Hypnobirthing annelerinde uykusuzluk, ayak şişmeleri, rahatsızlık ve yorgunluklar daha az biçimde kendini gösterir.

Hypnobirthing kursunu;

İDA’da ( İstanbul doğum akademisi ) alabilirsiniz. Bireysel çift çalışmaları 2. 5 saatlik 5 seanstan oluşmaktadır. Gruplar ise 6-8 katılımcı ile yapılmaktadır. Kurs saatleri gruba göre ayarlanabilmekle beraber genellikle 18: 30-21: 00 saatleri arasında yapılmaktadır. Dileyen aileler aynı kursu bireysel olarak da alabilmekteler. [email protected] adresi ile kursa katılabilirsiniz.

Hipnoz

  • Paylaş