Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hırsızları evimizden uzaklaştırmanın en kolay yolları nelerdir?

Öncelikle oturduğumuz bölge ve kat nasıl korunacağımızı seçmemiz için çok önemli. Zemin kat yada 1. katlarda oturuyorsanız hırsızın tırmanmasını engellemek için kesinlikle camlara demir parmaklık yaptırılmalıdır.

Hırsızlık

Dairenizin kapısı için bir şey diyemeyeceğim çünkü en sağlam çelik kapının bile kilitsiz iken kolayca açılabildiğini gördüm. ( Anahtarı sürekli unutup, çilingiri izlerken baya öğrendim bile diyebilirim). Bu nedenle kapınızın alt ve üst kilidini mutlaka kilitleyin evden çıkarken.

Yakın komşularınız ile mutlaka tanışın, siz evde olmadığınızda dairenizden gelen seslere daha duyarlı olacaklardır o zaman.Evinizin içi dışarıdan görünüyorsa mutlaka perdeleriniz kapalı olsun. Çünkü izleniyor olabilirsiniz. Evde olduğunuz, olmadığınız ya da yalnız olduğunuz saatler çok kolay analiz edilebilir.

Eğer bahçeniz varsa bahçenizin etrafını mutlaka çit ile çevirin ve kapısını yüksek yapın. Caydırıcı olarak bir kamera koyabilir yada gerçek bir alarmlı kamera sistemi kurdurabilirsiniz. Ya da en güzeli bir köpek alın..

Hırsızlık
  • Paylaş
  • Ev uzun süreliğine terk edilmeyecekse bir odanın ışığı açık bırakılabilir.
  • Tatile çıkıldığında posta kutusunun anahtarı komşuya verilebilir.Çünkü hırsızlar dolu bir posta kutusunun olduğu evin boş olduğunu anlayacaktır.
  • Apartman giriş kapısı hep kilitli olmalı.
  • Uzun süreliğine bir yere gidilecekse bu herkese söylenmemeli.

Hırsızlık
  • Paylaş
İki defa evine hırsız giren biri olarak diyebilirim ki; adam kafasına koyduysa ne yapar eder girer ve alacağını alır. İlk evime giren hırsız ben evdeyken ve salonda arkadaşlarla otururken girmiş ve odasında yatan ev arkadaşımın baş ucundan çantasını almıştı. Hemen kapısı çelik, pencereleri demirli bir eve taşındım. İkinci evimde ise; her hareketimizi gözetleyen meraklı komşularımız, çelik kapıyı açıp giren evin altını üstüne getiren hırsızı görmemişlerdi. Tabii buradan da taşındım. Çok şükür dört yıldır şimdiki evimdeyim ve daha kimse ziyaretime gelmedi:)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

974 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları