Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hissizleşmeyi nasıl tanımlarsınız?

Nihilizme giden en kısa yoldur bu durum. nihilizm bütün gerçekleri yersiz ve kesinliği kanıtlanamayacak safsata olarak görür, duygularını arka plana atmak yoluyla şaşırmayı unutan insansa tüm ihtimallerin gerçekliğine inanabilecek bir kafa yapısında yaşamaktadır. birisi tüm ihtimallerin yokluğundan dem vurup maddeye bile inanmazken diğeri tüm ihtimallerin varlığına olan inancını artırarak şaşırmayı beceremez. birisi elinde rakam bile bulunduramadığı için yokluk içindedir diğeri elinde ne kadar çok ihtimal olursa olsun sonsuzluk içinde sayının büyüklüğünün önemsiz olduğundan sebep elindekilerin değeri yokluktur.

şaşıramayan insan sevmez, çünkü sevmek beklenilenin üzerinde güzel davranışların ateşlediği bir duygudur. her şeye sahip olan hiç bir şeye sahip değildir.

şaşıramayan insan ağlamaz, ağlamak; kaybetmeyi gerektirir, kaybetmekse sahip olduğuna inananın başına gelebilecek bi durumdur ki duygusuzlaşan insan hiç bir şeye hakkıyla sahip değildir. öyleki her an kaybedebileceğinin farkındadır. bu kayıp onun için sürpriz değil yalnızca sıradan ihtimallerin birisidir.

listeyi uzatmanın bir anlamı yok, insan hissizleştiği zaman canlılığını kaybetmiş demektir. canlılık irade gerektirir. iradeyse iletişim içinde olmak zorundadır. duygusu olmayan insan neyin iletişimini kuracakki?

ihtimalleri görmek insanın problemlerini azaltsada her bir ihtimale sahip olmaya çalışmak insanı yokluğa iter, mutsuz kılar.
bu dünyanın özü muvazenedir...
  • Paylaş
Kıyamet koptu deseler sen tepki vermesen
deprem oldu deseler sen tepki vermesen
filan yerde şu kadar kişi öldü deseler ve sen tepki vermesen
filan kişi şunu başardı deseler filan yerde yeni bir buluş yaptılar deseler ve sen bunlara hiç bir reaksiyon göstermediğinde bil ki o zaman sen duygusuz olmuşsun ... senin tabirinle hissizleşmişsin...
  • Paylaş