Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hızlı bir şekilde kilo almak için tavsiyeleriniz nelerdir?

Sürekli yağlı ve kalorisi yüksek besinler tüketmek size kilo aldıracaktır ama sağlıklı şekilde de kilo almak mümkün. Öncelikle, ana öğün aralarında dört saati geçmeyin. Öğünlerde karbonhidrat, yağ ve proteini aynı anda tüketin. İçecekler de kilo aldırır. Meyve suyu, smoothie yada süt icmek faydalı olacaktir. Özellikle smoothie öneririm çünkü içine bir çok faydalı besin sığdırıp hem de kalori alırsınız. Hatta içine protein tozu katabilirsiniz. Bunların dışında sürekli ara öğün tüketin ve yatmadan önce hafif bir şeyler yiyin ki vücudunuzda depolanması daha kolay olsun. Yağ kazanmak yerine kas kütlenizi arttırmaya bakarsanız daha iyi olur görüntü ve saglik açısından. . .
  • Paylaş
3

Fat Ma, sağlıklı demişsiniz ama protein tozu sağlıklı değil. meyve suları sağlıklı değil. hızlı şekilde kilo almak da hiç sağlıklı değil

Fat Ma, sağlıklı demişsiniz ama protein tozu sağlıklı değil. meyve suları sağlıklı değil. hızlı şekilde kilo almak da hiç sağlıklı değil

Ece Naz Sonat, Protein tozları yurt dışında doktorların çocuklara verdiği bir gıda takviyesidir. Sağlıklı gelişim için gereklidir. Sağlıksız olanları da vardır, içeriğine göre değişir. Meyve suyu nasıl sağlıksız olabilir??? Taze sıkılmış olandan bahsediyorum... Meyve suları vitamin ve lif kaynağıdır.

Hızlı ve de sağlıklı bir şekilde kilo almak istiyorsanız, size tavsiyem mümkünse diyetisyene gitmeniz. Çünkü kilo almak için, enerji alımını artırmak gerektiğini, bunun için de daha fazla besin tüketmek gerektiğini herkes bilir.. Önemli olan, kilo almanızı güçleştiren bir faktör var mı hayatınızda ya da sağlık durumunuzda, bunu tespit etmektir. Sonrasında zaten yaş, cinsiyet, fiziksel aktivite ve ideal ağırlığınız gibi faktörler göz önünde bulundurularak gereksiniminiz hesaplanır ve ne kadar sürede ne kadar kilo alabileceğiniz tespit edilir. Eğer amacınız vücudunuzdaki kas miktarını artırmak ise bu sadece enerji ve protein alımınızı artırmakla mümkün değildir, egzersiz yapmanız şarttır. Protein tozu konusunda da şunu ilave etmek isterim.Gereksiz yere kullanılması 'bence' risklidir( Kişisel fikrimi söylememin nedeni protein tozu kullanımının oldukça tartışmalı bir konu olması).Özellikle böbrek sağlığını uzun vadede olumsuz etkileme ihtimali vardır. Günlük protein gereksinimini besinler yoluyla karşılayamayan sporculara önerilebilmektedir. Fakat bunu da yine bir diyetisyene danışarak uygulamak gerekli ve de önemlidir.
  • Paylaş
1

Abdulkerim Özkan, Çok güzel bir şekilde cevaplamışsınız..

Gün içinde yeteri öğün miktarını alırken saatlerin aksamamasının vücut saati açısından pek önemli olduğunu biliyorum.
Gerisi kalori hesabı. . .
  • Paylaş
Sanırım benim uzmanlık alanıma giriyor :)
1991 doğumlu olmama rağmen halen 36 kilo(idim).Arı sütü kullandım uzunca bir zamandan beri ve ciddi anlamda kilo aldım. Şuan 41 kiloyum :) Henüz yolun başındayım. Tabii arı sütü 20 günlük kullanımdan sonra 10 gün ara verilmesi gerekiyor :) bence doğal yolla böyle oluyor.vitamin ilaçlarına güvenmiyorum :)
  • Paylaş
4

Sengoz, 5 kiloyu kaç gün / ay da aldınız ? 91 doğumlu biri olarak 36 kilo çok çok az değil mi ? :) Bir deri bir kemik heralde :)

Pınar B., 3 ay sürdü :) bu halden memnun değilim ben de :(

Fat Ma, doktorlar ne diyor zayıf olmanıza. kendinizi nasıl hissediyorsunuz

Pınar B., Gittigim doktorlar yapacak bir seylerinin olmadigini dusunuyor.sadece yemek yemem gerekmis sanki yemiyormusum gibi :) kendini kotu hissediyorum tabii ki

Son 1 yılda 16 kilo aldığım için bu konu bana uzak olmadığını düşünerek cevap verme gereğinde bulundum. Yaptığım şeyler geceleri ekmek arası olarak tabi ettiğimiz şeyleri yemek ve bol şekilde kola tüketmek en başında geliyor.
  • Paylaş
2

Sengoz, Sırf kilo almakbiçin bilinçli olarak yaptınız bunu değil mi ?yoksa acıktığınız icin falan mı :)

Süleyman, genelde acıktığım için oldu rejimden ani çıkış böyle bi etki yarattı malesef

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

110 Görüntülenme9 Takipçi5 Yanıt