Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hızlı karar verme yöntemleri nelerdir?

Satranç gibidir hayatta bazı konularda karar vermek... her kararının doğuracağı sonuçları en fazla 2 kademe giderek düşünmeye başlayabilirsen, hızlı karar vermek için önemli bir adımı atmış olursun...
  • Paylaş
Düz Mantık Hayat Kurtarır felsefesini benimsemeli belki de.. Yazı-Tura ile karar vermeli ya da..
  • Paylaş
Deneyimlerime göre vardığım bir sonuç var.O da karar vermeye çalışırken ne kadar düşünürsen o kadar yanlış karar veriyorsun.Düşündükçe gerçekten ne istediğinden uzaklaşıyorsun.Bu karar verme olayını biraz basitleştirmek lazım.Genelde karar verememenin sebebi hata yapmaktan korkmaktan kaynaklanıyor.Hata yapmaktan korkanlar hayatı kaçırıyor.Düşmanından korktuğun için kapını kitlersen,dostunun da girmesini engellersin.
  • Paylaş
Bunu öğrensem bile yine de başaramayacağım yöntemdir. Karar vermek için bir düşündüğümde ucu, bucağı olmayan yerlere kadar uzanıyorum. Ama verilecek kararı enine boyuna iyice düşünmenin avantajları da olmuyor değil. Burçlara da bu kararsızlık durumu yüzünden inanmaya başlamıştım.
  • Paylaş
19- 20 yaşımdayken bir arkadaşa bir hediye kitap alacaktım. Seveceği birçok kitabı eleyerek elimde iki kitap kaldı. Bayağı bir oyalanmıştım kitapçıda. Bu halimi gören kitapçı yanıma gelerek hangisini alacağımı sordu. Bende bu iki kitap arasında kararsız kaldığımı söyledim. Oda bana ''En kötü karar kararsızlıktan iyidir'' bu kadar düşünmenin anlamsız ve zaman kaybetmekten başka bir işe yaramayacağını söyledi. Kitapçı haklıydı ve o gün bu gündür kulağımda küpedir bu söz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2377 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt