Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hobbit serisinin son filmi hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Görüşlerimizi yazalım lütfenDüzenle
1 yıl boyunca beklemeye değmedi
 • Paylaş
1

Josh Square, Katılıyorum. Kesinlikle değmedi.

Kitapları tamamen bilmiyormuş gibi davransam bile -Tolkien hayranı birisi olarak- "yaaani. " diyebiliyorum.

SPOILER SPOILER SPOILER

 • Açıkçası elf ordusunun haşmeti ve cücelerle beraber savaşmaya karar verdikleri an mükemmeldi.
 • Legolas'ın Hobbit'te olması saçmalığının en güzel tarafı filmin sonunda Gandalf'ın onu Strider'ı aramaya göndermesiydi ama kronolojik olarak yanlış olduğunu farkettiğim an bütün büyüsü gitti.. Zira bu olayların geçtiği süre bildiğim kadarıyla Gandalf'ın Frodo'ya gelmesinden 60 sene önce geçiyor -ki Frodo'nun yüzüğü alıp Ayrıkvadiye yollanması bile başlıbaşına 17 sene sürüyor. - bu da Aragorn'un o sıralarda 10 yaşında olmasına tekabül ediyor. E Numenor'lu da olsa 10 yaşındaki Aragorn'un Strider adıyla tanınan bir kolcu olduğunu sanmıyorum.
 • Tauriel adlı uydurma karakterle Kili'nin arasında geçen romantik anlar zorlamanın zorlaması olmuş. Keşke olmasaymış. Hani resmen klişenin .. Ina koymuşlar. Tauriel ve gereksiz romantizmi "Aman bakın cücelerle elfler birbirini sevebiliyor. " mesajı vermeye çalışmalar olmasa da olurmuş. Biz bu mesajı zaten Gimli ve Legolas arasında en güzel haliyle gördük, böyle bir halt yiyip sıvamaya gerek yoktu.
 • Koskoca Gandalf'ı Galadriel kurtardı ya peeeesss dedim. Koskoca büyücüyü, Mithrandir'i, dünya üzerinde yürüyen sayılı sayıdaki İstari'lerden birini; ya herşeyi geçtim, Valar'ın bir derece altı olarak adlandırılabilecek Maia'lardan olan birini Galadriel kurtardı. Pes. Gerçi o sahnede çok curcuna koptu. Gandalf Radagast'ı, Galadriel Gandalf'ı, Elrond Galadriel'i, Saruman Elrond'u, O arada Radagast'da Gandalf'ı kurtardı bişeyler oldu. Curcuna olarak güzeldi.
 • Sanırım kitabı okuyanları hayal kırıklığına uğratmayan tek sahne Bard'ın Smaug'u indirdiği sahneydi. Duygulandım...
Çok da aklımda kalacak bir filmde değilmiş en fazla bu kadar yorumlayabiliyorum. Son sözüm de;
Sinema
 • Paylaş
3

Josh Square, Beni savaş sahneleri hayal kırıklığına uğrattı. Bana göre çok yavaştı! Ve ben film boyunca gördüğüm ork yüzü sayısı bir elin parmaklarını geçmez! Hayal kırıklığı!!!! Yüzüklerin Efendisi hayranı olarak hayat kırıklığı... Sinemadan eve geldim hemen Yüzüklerin Efendisi'ni açtım izledim o derece!!!! Daha çok şey sayabilirim muzdarip olduğum da sınavım var ona çalışıyorum :) Yorumunuz için teşekkürler.

Portakallı Ördek, Ne demek, kolay gelsin.

Josh Square, Teşekkürler

Film kötüydü diyemem ama açıkçası benim beklediğim tadı vermedi , 3. Ve son bölüm olduğu için daha etkileyici bir son beklemiştim sanırım bilemiyorum :) , ayrıca Legolasın filmde neredeyse olmasa da olur bir yeri vardı ki bu beni üzdü. Beklentilerimin çok yüksek olmasından mıdır? Yoksa Yüzüklerin Efendisi serisi ile sürekli kıyaslamamdan mıdır? Bilemiyorum, filmi beğenmedim .
 • Paylaş
1

Josh Square, Yüzüklerin Efendisi ile karşılaştırdığımızdan dolayı. Çünkü o filmleri hiç bir filme yakıştıramiyoruz. Yani Yüzüklerin Efendisi benim için tartışılamaz bile. En birincim o benim. O yüzden beklentilerin çok aşağısında kalıyor Hobbit.

Bacak kadar herifler o baltaları nasıl kaldırıp sallıyorlar arkadaş. Birde elflerin kılıçları bu cücelere nasıl büyük gelmiyor yani böyle şiyler. .
 • Paylaş
Güzel bir film olmuş görsel efect ler falan güzeldi
 • Paylaş
Müthiş kötü
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

134 Görüntülenme9 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları