Bilmek istediğin her şeye ulaş

Honda CBX 250 Twister ile Honda CBF 250 arasında ne fark var?

Aslında çok farklı makineler değil ikisi de tek silindir 4 zamanlı ve aralarında sadece 2 beygirlik bir fark var. o nu da yok sayabilirsiniz. sürüş tekniği olarak aynılar. @snrau nun espirisi aslında cuk oturmuş aradaki harffark var denebilir sadece. eğer satın alamak için sorduysan hangi makina sana uygunsa ve seveceksen onu al. birbirinden farksızlar . grenaj farkına göre beğeneceksin artık, teknik özelliklerine göre değil.
  • Paylaş
8

Serkan Kiose, Hyosung GT 250 Naked hakkında fikrin nedir yeri gelmişken :)

Hakan@serkan, , eskiden kanuninin ithaliydi bu makinalar tam dağınık geliyordu burda topanıyordu, şimdi ana gövde toplu geliyor doğal olarak olası toplama hatalarından uzak. ekonomik motosiketler içinde uzakdoğu motorlarının en iyi chopper tarzı moturudur . 250 cc küçük gibi gelsede 140-160 km hıza çok rahat çıkar, uzun yolda rahat gidersin konforludur. ilk başlangıç olarak idealdir sıfır alırsan rodajını 1000-1500 km çok özenli kullanarak yapmalısın ki daha en yüksek verimine ulaşsın, bu sebeple ne çok uzun ne çok kısadır. tam destek verecek bi bayiden almak gerekir çünkü elektronik sistemleri bazan arızalı gelebiliyor bir kaç bakımdan sonra sorunsuz bir makina elde edebiliyrsunuz bazan. yeğenimde var bu makinadan. benim ikinci makinam yani :) bu sorunu yaşadık bir iki arıza yaptı ama bayi iyi olduğu için hiç yormadı bizi adamlar gereğini hemen yaptılar.

daha önce daha kaliteli motosiklet kullanmamış birisine haz verecek performansı vardır geçen yaz 5000 km avrupa turunda banamısın demedi.

Hakan, yeni fark ettim sen gt 250 yazmışsın ama ben gv 250 yi anlattım.
BAHSETTİĞİN MODELİNİ HİÇ KULLANMADIM @serkan . zaten sevmediğim bir tarz sport ve racing modeller. ancak benim bahsettiğim gv 250 ile aynı motoru kullanmıyor gt 250 de fabrika.

hızlanmaları gt serisinin sport özelliği sebebiyle daha yüksek sadece onu biliyorum. seni yanıltmayım. ama racing yada sport motosiklet sınıfında, chopper sınıfında olduğu kadar başarılı değil hyosoung . bunu ikinci el fiyatlarından da anlarsın. gv serisini tavsiye ederim chopper seviyorsan

Serkan Kiose, niyet hep chopper da... benim boy 1,83 yeni başlayacak sayılırım.. 250CC ile baslayayım diyorum. Virago 250 buldum uyguna ama motor yapılmış, vs. diyor adam çok da güvenemedim... gv250 hakkında iyi şeyler duydum ama bana küçük durur mu bilemedim 93 kiloyum artık :).. Bir de gt250 ile bir yaz geçirip seneye duruma göre enduro (v-storm tarzı) veya chopper'a geçeyim diyorum? chopper'a her zaman binerim ama bu tarz bir motora ilerleyen yaşlarda daha zor olur gibime geliyor. Ne dersin?

Serkan Kiose, Bu arada ben İstanbul çevresi ile başlayarak uzun yol da düşünüyorum bu sene bir ara. Chopper daha konforlu olacaktır kesin?

Hakan, dostum @serkan zaten 3 tane motor tipi var genel anlamda 3 ünede sarkıyon sen :)) gt250 race seven adamların motoru gv250 chopper e bide enduro dedin tam oldu. :))

bu boy la gt 250 ufak olur. ayrıca racing başlarsan sürüş tekniğin raciinge göre gelişir daha sonra choppera binemezsin. tarzları çok farklı çünkü hız seven adam olup çıkarsan birde bakmışsın 1000RR peşine düşmüşsün. hele hele enduro sürüşü apayrı bi teknik diğerleri ile düz yol haricinde sürüş tekniği olarak hiç br yakınlığı yok.

şu kararı vermen lazım kısa mesafelerde yüksek sürat ve adrenalinmi mi uzun mesafelerde konforlu ve keyifli bir sürüşmü ya da dağ bayır yüksek tork ve güç mü. hepsini aynı anda veren makina yok ama ilk ikisini de istiyorum dersen boyu boyuna huyu huyuna üstelik acemilikte seni yormyacak gv650 al derim.

yeteri kadar süratli (160-180) çok rahat gider. hemde iri bir chopperdır. başlangıç motoru olmaya da gelir. yavaş yavaş öğrenecem dersen o amaca da hizmet eder.

bakma sen millet başlangıç motoru diyince hemen düşük cc yi kast eder. başlangıç motoru eğer racing değilse 650 cc de olabilir. gaz senin elinde nihayetinde. ancak istanbul içinde iri makinalar seni yorabilir ağır olacak çünkü dur kalk sıkıntı olur serileşene kadar, bunuda söylemem lazım. yokuş bi yerde azcıkta toprak varsa geri geri kaçırabilirsin bile ilk başlarda hatta yumuşak bi şekilde yatırabilirsin :)) ağır motorda olur bu normaldir.

sanki gv250 sana başlangıç olarak daha iyi yahu yazdıkça değişiyor fikrim ama şartları düşündükçe insan doğruya gidiyor.

altında küçük kalması diye bişiy yok ben 1.81 boy ile 125 cc bir commutere biniyom şehir içinde kiloda 85, görüntü ayı yogi, bobo nun sırtına çıkmış gibi olsa da makina küçük ve hafif olduğu için ankara trafiğinde çevik oluyor. yegen deki gv250 li bile bazan tarfikte ağır geliyor insana.

bence gv250 sana en uygun makina yeteri kadar hızda var üstelik. acemiliği atacağın herşeye müsade eder , düşsen üzülmezsin boyunda müsait tutmanda kolay olur yatacağı zaman. uzunluk kısa kalır dersen arka koltuğu kaldırırsın tek kişilik yaparsın tampon ortaya çıkar uzun da görünür alet. .. arka tekeride iridir çantalı yolculuklarda avantajsağlar denge açısından ilk başlarda.


evet evet budur gv250 sana olur 1-2 sene sonra olmazsa değişirsin.


Serkan Kiose, "uzun mesafelerde konforlu ve keyifli bir sürüş" benim aradığım bu sanırım. ve bir de acemiliğimi atana kadar beni yormaması.. Gv 250'lere bir bakayim ben... bu arada gv650 de cok guzel :)... sana haber vericem almadan once... bir daha üzerinden geçeriz olmadı... :)

Hakan, ne zaman istersen burlardayım :)

birinde x var birinde f :))
  • Paylaş
1

H.Çağlar Ümitçi, onu sormadım , beygir,tork,dişlioranları,yakıt. vs.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1565 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt