Bilmek istediğin her şeye ulaş

Horlamaya karşı ne tür cerrahi müdahaleler vardır? Bu müdahaleler kesin çözüm olur mu?

Bununla ilgili bir habere rastlamıştım ;

İtalyan bilim adamları horlama ve uyku apnesine karşı yeni bir silah geliştirdi: Çorap

Brescia Üniversitesi’nda yapılan çalışmaya göre, bir hafta boyunca gündüzleri varis çorabı giyen, damar yetmezliği bulunan deneklerde, gece vücutta denge için yer değiştiren sıvı miktarı yüzde 62 azaldı. Bunun sonucunda deneklerde uyku apnesinin yüzde 36 oranında düştüğü tespit edildi. Araştırmayı yöneten Stefania Redolfi, bu kadar kısa sürede böyle bir sonuca ulaşmalarının kendilerini şaşırttığını, ucuz ve kolay bir tedavi yöntemi olabilecek varis çoraplarının uzun vadedeki olumlu etkilerinin de araştırılabileceğini söyledi.

Buzdolabında sebzeleri göz hizasına koyun

İngiltere’deki Cornell Üniversitesi uzmanları, buzdolabı düzeninizde yapacağınız küçük değişikliklerin kilo vermenize yardımcı olacağını söyledi. Özellikle diyet yapanların sebze ve meyve gibi besinleri göz hizasında tutmanın çok önemli olduğu belirtildi. Uzmanlara göre, buzdolabında ilk görülen gıda ürünü daha cazip geliyor. Kişi aç olmasa bile dolabı açtığında gördüğü besini tüketmek istiyor. Çikolata, tatlılar ya da gazlı içeceklerin ise buzdolabının zor ulaşılan arka bölümlerine konulması tavsiye ediliyor. Ayrıca yemeğin masada daha az kalınmasını sağlamak için televizyon bulunmayan bir odada yenmesi de öneriliyor.


haberortak.com
  • Paylaş
Çocuklarda sıklıkla rastlanan bademcik şişmesi,kronik solunum hastalıkları ve geniz eti genişliği gibi rahatsızlıklarda cerrahi müdahale yapılarak horlamanın önüne geçilebilinir. Yetişkinlerde görülen durumlar örneğin dil büyüklüğü,burun eti kalınlaşması,küçük dilin sarkması gibi durumlarda da çeşitli operasyon olanakları mevcuttur.Bazı hastalarda çene yapısı da horlamaya neden olabilir bu durumlarda da estetik cerrahi horlamaya geçerli çözümler sunmaktadır ..
  • Paylaş
İlaç var. Yakınım kullanıyor. Tavsiye ederim.
  • Paylaş
Burna takılan bir aparat var
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

608 Görüntülenme4 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları