Bilmek istediğin her şeye ulaş
İçeriklerin kopyalanmasını engelleyen bir sistem. Mesela bir siteniz var ve burada resim, müzik gibi paylaşımlarda bulunuyorsunuz. Diğer rakipleriniz de sizin sunucunuzdan yayın yaparak size ek bir yük oluşturmuş oluyor. Sitenizdeki paylaştıklarınızı yayınlayarak Bandwidth (BW) tüketimine neden oluyor ve bu da size ekstra masraf olmuş oluyor.

Hotlink koruma sistemi ise bu tür durumları engellemek için oluşturulmuş.
  • Paylaş
Hotlink demek yalan dolan demektir, bir kullanıcı sistem üzerinden hotlinklediğiniz şeyi (resim, video vb) görebiliyorsa her türlü çalınır demektir, derhal test edebiliriz hotlinkleyin gelin herşeyınızı çalayım : D
  • Paylaş
2

Goul Chakir Katsapoulos, Yani güvenilmez diyorsunuz?

hakan, güvenilir değil, gözle gördüğün hiçbirşeyin güvenliği yok. yani sen görebiliyorsan ekranın monitöründen o herneyse çalınır çünkü ekrana gelene kadarşifreli olsa bile ekranda göstermek için şifresi açılıyor haliyle ortaya atıyorum img\base64 kodu kalıyordur, düz hotlinki kırmak için browserin headerdeki ref linkini o sayfanın linki yaparsan domaine yetki vermiş gibi olursun her turlu alırsın, mesela bot yazıyosun videoları çekeceksin ftp ye php ile curl un header bilgisine yine ref i çekeceğin sayfanın url sını yaz alırsın o resmi direk :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

275 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt