Bilmek istediğin her şeye ulaş

HTML dökümanını direk XML'e çevirecek bir program var mı?

HTML dökümanı xml'in özel bir hali (alt-kümesidir) . HTML5'de html'nin geçerli bir xml dosyası haline getirilmesi özellikle zorlandı. Örneğin eski html'de geçerli ama xml uyumluluğu nedeniyle yazmak doğru artık.

Pratik kullanım açısındansa bunu yapmak anlamsız olur. Çünkü salt XML kullanımı içerik saklamak için kullanılırken, html nasıl görünecek bilgisini içerir ki farklı bilgiler sakladıklarından eğer bir program varsa bile bunu yapmak doğru değildir.
  • Paylaş
4

Unluckypod, mesela şöle bi senaryo olsa. bir sitem var html sini, xml olarak ifade etmek istiyorum içindeki bilgilerle pek tabii. bunu programla değil de(ki böle bir program yok yani ben bulamadım) kendim yapmak istesem, nasıl bir yol izlemeliyim. ki eğer bu sitenin değer içeriği değişse de bunları programatik olarak xml class yardımıyla c# ta ayıklayıp içindekileri alabileyim.(tabi ki paylaşım izni olan siteden). yani bu xml mevzusu biraz kafa karıştırıcı ve nispeten zor bi konu sanıyorum bu anlamda.

Unluckypod, bu konuda bildiğiniz ayrıntılı bir kaynak var mı?

Victor Tomaili, içindekileri almak için docs.seleniumhq.org yada htmlagilitypack.codeplex.com kullanabilirsin. Parser yazmana gerek yok sadece html den veri çekmek için.

Unluckypod, tşk ederm:)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

169 Görüntülenme4 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları