Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hukuk okuyan birinin açık öğretimden hangi bölümü okuması ileride ona avantaj sağlar?

Hukuk, kaynağını toplumdan ve insandan alır. Genel toplum psikolojisini anlamak adına sosyoloji, bireyleri anlamak adına psikoloji okumak; hem kişisel, hem de mesleki açıdan faydalı olur diye düşünüyorum.
  • Paylaş
Borçlar hukukuna yönelmeyi düşünüyorsanız -ki en kârlısıdır- iktisat okumanızda fayda görüyorum. Ayrıca uluslararası hukuk alanında yüksek lisans düşünüyorsanız , uluslararası ilişkiler bölümü sizin için mantıklı bir seçim olacaktır.
  • Paylaş
1

Seda Ünaydın, Aslında ideallerim arasında uluslararası hukuk vardı hep.Ancak iszde takdir edersinizki fakülte öğrendiklerimiz üstünde çok şey katmamız gerekiyor ama inş. bir gün başarabilirim.İksitat benimde yoğunlaştığım ama cesaret edemediğim seçenek olarak karşıma çıkıyor.Teşekkür ederim değerli fikirleriniz için.

15 yıldır okuyorum açık konuşayım para teklif etseler de sırf faydası olacak diye daha fazla okula gitmem
  • Paylaş
2

Seda Ünaydın, Açıköğretimde okula gidiliyor mu ki sadece sınavlar değil mi? :)

Ahmet G., Okula gitme kavramını geniş yorumlarsanız sıkıntı kalmaz.Hem geniş yorumlayarak kendinize ait bazı gerçekleri cevaplayabilirsiniz.

Açıköğretim bölümlerinden Adalet olabilir.
  • Paylaş
1

Seda Ünaydın, Cevabınız için teşekkür ederim ama hukuk adeleti kapsayan bir bölüm dış ticaret ya da sosyoloji düşünüyorum.

Bu konuda zamanında biraz araştırma yapmıştım. Genel kanı eğer şirket avukatlığı düşünüyorsanız işletme okumanız yönünde.
  • Paylaş
Toplum psikolojisi güzel bir öneri ama bence Hukukla ikisi çok ağır gelebilir. Özellikle de ilk yıllarda. İlk iki yıl Hukuk oldukça zor olacaktır. Bu yüzden iki yıllık Halkla İlişkiler, hem çerez tadında hemde ilerde insan ilişkileri bakımından yardımcı olacağından kuşku duymayacağın bir bölüm olabilir kanaatindeyim. Başarılar.
  • Paylaş
Sosyoloji, Psikoloji, Uluslararası İlişkiler gibi bölümlerin faydası olabilir...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3106 Görüntülenme11 Takipçi7 Yanıt