Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hüseyin Avni Mutlu'yu Gezi Parkı olayları ve geçmiş görevlerini göze alarak nasıl değerlendiriyorsunuz?

Öncelikle soruda yer aldığı üzere geçmiş dönemlerini ele almak lazım. Hüseyin Avni Mutlu, Diyarbakır'da kaymakamlık ve valilik yapmıştır. Diyarbakır'daki görevinde, gözaltına alınmasını istediği 6 kişiden, gözaltına alındıktan sonra bir daha haber çıkmamış ve bunlar faili meçhul olarak kayıtlara geçmiştir. İnsan Hakları Avrupa Sözleşmesine göre bu, yaşama hakkının ihlalini oluşturmaktadır ve gerçekten de bir idari makam tarafından 21. yüzyılda hala bu tip şeylerin gerçekleştiriliyor olması şaşılacak bir şeydir.

Bunun haricinde yine bu görevinde, 14 yaşındaki çobanlık yapan bir kız çocuğunun terörist 'sanılıp' havan mermisi ile vurulmasına sebebiyet vermiştir. Dünyada sanrılara yer yoktur. Bakınız bunlardan bir tanesi ufak bir çocuğun hayatına mal olmuştur. Diyarbakır gibi kaynayan bir ilde görevini layıkıyla yerine getirememiş bir valinin İstanbul'a atanmasını da başbakanla 20 yıllık arkadaşlıklarına bağlamak gerekir.

Avni Mutlu, Gezi Parkı'nda masum bir eylem olarak başlayan göstericilere saban saat 05.00'da gaz bombaları atmış ve çadırlarını yaktırmıştır. Bu çok açık bir şekilde insan hakları ihlalidir ve izahı yoktur. Buradan büyüyen olay maalesef başka insanların ölümüne ve maddi manevi başka zararlara yol açmıştır. İnsanlara uygulanan şiddetin arkasında da kendisi vardır ve işkence suçlarına sebep olmuştur. Bunun yanında halka verdiği yanlış bilgiler de cabasıdır. İşte bu durum içinde, doğal olarak Mutlu'nun içine girdiği hemen her süreci yönetemediği çok açıktır. Şahsi kanaatim istifa etmesi yönündedir.
  • Paylaş
Afiş ve pankartları toplayıp geziye girmeyeceğiz diye SÖZ Verdi. Fakat aynı saatlerde Gezi'ye girdi. Toplum hafızasın da bu hareket VALİ YALANCI olarak geçti. Bu hareketi yüzünden milletin polise, devlete olan güveni düştü. Sandı ki eylemcileri oradan çıkarmak bir zafer. Valisine, polisine, başbakanına güvenmeyen bir millet oluşturdu haberi yok ama.
  • Paylaş
İstanbul'da bunları yapabilen Diyarbakır'da neler yapmıştır varın siz düşünün.
  • Paylaş
Oldukça başarısız bir vali. Bir avuç çapulcuyla baş edemedi, derhal istifasını vermeli.
  • Paylaş
1

Redeye, Çapulcu nedir biraz araştırırsanız, geçmiş savaşlarda pek çok Avrupalı devletin dahi onlarla baş etmekte zorlandığı ve zamanla onlara benzer yapılar geliştirmeye başladığını görebilirsiniz :)

Başka bir gezegende yaşıyor gibi anlatıyor olayları. O kadar sakin ki kendisine inanamıyorum. Saçma sapan açıklamalarda bulunuyor ve çok tutarsız konuşuyor.
  • Paylaş
İcazet aldıklarına borcunu ödüyor
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

685 Görüntülenme9 Takipçi6 Yanıt