Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sizin için huzur nedir? Nasıl huzurlu yaşanır?

Huzur nedir sizin için? Huzurlu nasıl yaşanır?Düzenle
Huzur kelimesi Arapçadan gelir (ḥuḍūr حضور) ve anlamları ortada olma/hazır bulunma, iç açıklığı, gönül genişliğidir. Yani şimdi ve burada olmak, o an neler oldugunun farkında olmak ve o anın getireceklerine tum varlığı (duyguları, düşünceleri ve donanımlarıyla) ile açık olmaktır.. Anın farkında olduğumuzda yani yavaş olduğumuzda, duygularımızı düşüncelerimizi kabul ettiğimizde ve yaşamaya izin verdiğimizde huzur vardır..

Anın farkında değilsek yani hızlı yaşıyorsak, sürekli bir şeylerle yarışıyorsak, korku kaygı üzüntü gibi duyguları hissetmek için kendimize izin vermiyorsak huzur olmaz..

  • Paylaş

İçimden gelen hiç bir şeyi yapmadığımdan ve içimden gelen her şeyi yaptığımdan beri huzurluyum.Bir de etrafımda olması gereken insanlar olduğundan beri.

  • Paylaş

huzur,yüreğindeki o güzelliği keşfetmek ve keşfettikçe onunla bir'likte olmaktır.

  • Paylaş
Benim için huzur, yeni kahve aldığımda başlıyor.
Kahvemi alıp odama kapanıp hafif şarkılar (Moddi[özellikle Smoke], Bob Dylan[özellikle One more cup of coffee], Kamelot[özellikle Epica ve The Black Halo albümleri]), açıp kahve yapmaya başlarım. Kahveyi çekirdek olarak alıp kendim öğütüyorum. Öğütürken odaya kahve çekirdeklerinin kokusu yayıldıkça huzur ve dinlenme başlıyor.
Kahvem demlendikten sonra bir bardak alıp ışıkları kapatıyorum, yatağıma uzanıp kendimi ortama bırakıyorum. En az haftada bir yapmalı.
  • Paylaş