Bilmek istediğin her şeye ulaş

I-Shift vites kullanım tecrübesi olanlar paylaşabilir mi? Karşılaştıkları sorunlar nelerdir, yakıt ekonomisi, bakım masrafı, arıza sıklığı nedir?

Bende şu an Type-S 1.8lt i-Shift var. Kullanımı oldukça keyifli. İster otomatik, ister tiptronik kullanabilirsiniz. Bugüne kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Bakım masrafları da normal bir otomobille aynı. Yağını, filtresini periyodik olarak değiştirmek yeterli. Şehir içinde 7.8lt/100 km, şehir dışında 6.1lt/100 km gibi bir ortalama yakıt tüketimi var. Civic HB 1.4 i-Shift araçların yakıt tüketimi bunun çok az altındadır. Bu yüzden, almayı düşünüyorsanız 1.8 öneririm.

Kullanımla ilgili olarak da şunu önerebilirim: Otomatik vitesten farklı olarak gaz pedalına sabit basmamak gerekiyor. Sanki düz vites araç kullanırmış gibi hızlanmak için gaz pedalına ustalıkla basmak, vites büyütmek için ayağınızı hafifçe geri çekmeniz gerekli. Ayrıca, güç gerektiği durumlarda, otomatik kullanmak yerine vites kolunu istediğiniz deviri elde etmek için geriye çekerek vites küçültmeyi de düşünmek lazım.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2221 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları