Bilmek istediğin her şeye ulaş

i7 işlemcili 3 Gb DDR2 veya DDR3 Ram ve Ati Ekran Kartı sahibi en az 500Gb HDD konfigürasyonlar menzilinde dizüstü bilgisayar önerebilecek misiniz?

@ScaleSkin MSI GT serileri gayet iyi, performanslı ama 16GB RAM takıyorlar bir de canavar gibi GeeForce. Ücreti mukabilinde RAM'lerin 8GB'sini serviste çıkrattırıp satabilirsin sanırım. Sonuçta yine 8GB kalır. Aslında istediğin konfigürasyonu Kadıköy'deki Monster firmasında toplatabilirsin ama onu toplamamak için bayağo dil dökeceklerdir, haklı olarak. O işlemciye neden o kadar az RAM düşündün? Neden ATI, tam da GeeForce'lar revaçtayken? Amaç nedir? Neden o işlemciyi böyle bir konfigurasyonda harcamak istiyorsun?
  • Paylaş
1

Şaman, MSI konusunda bir kaç söz daha etmek isterim: Geçenlerde makinem arızalandı zannettim (aslında kullandığım yazılımın problemi olduğunu sonradan keşfettim) MSI Servis Point'i aradım, Mecidiyeköy'dekini. İlk olarak makineyi getirmemi, bir haftaya kadar bakacaklarını bir hafta kadar da tamiratın sürebileceğini söylediler. Bozuk olduğunu sanıyorum ya, kaptım makineyi gittim (1). Anında baskı yapmaya başladım. Acaba hizmet bedellerini ben ödesem daha çabuk yapabilirler mi vb. İmkansız olduğunu söylediler, ilk intibam feci oldu tabii ki. Altı gün sonra aradım (bu arada da problemimin yazılımsal olduğunu keşfetmiştim) makinemin SSD'sinde hata olduğunu, onu değiştireceklerini söylediler, ellerinde aynı SSD'den olmadığından Tayvan'dan onay almaları gerekiyormuş, mail yazmışlar ama cevap gelmemiş. Ertesi gün Cuma bir de bu insanlar çalışmaya başladıklarında Tayvan'da mesai zaten bitmiş oluyor :) Tabii ki Cuma günü tekrardan aradım, onayın hala gelmediğini söylediler. Ben de makinemin orada yattığı bir hafta boyunca zaten onay almak için yeterince zamanları olduğunu söyledim. Tayvan'ı hemen arayın, telefonla da onay alamıyorsanız eski SSD'mi takın ve makinemi geri verin, onay geldiğinde takmış ve çıkartmış olduğunuz SSD'yi tekrar takarsınız dedim. Zaten çok kolay bir iş olduğundan kabul ettiler. Onaylarını alamadılar, ben de gittim makineyi aldım(2), bu arada makinemin içini de temizlemişler. Pazartesi Service Point'den aradılar. Onayınız geldi gelin SSD'nizi takıyoruz dediler. Kaptım makineyi vardım huzurlarına. 10 dakika içinde SSD'yi değiştirdiler ve makinemi verdiler. Hikaye daha uzun :) Aldım makineyi geldim eve, kurdum Windows'u, baktım makine fark edilir ölçüde yavaşlamış. Heme Windovs Prformans Dizini punanına baktım. Eskiden 7,6 puan alan SSD şimdi 6,9 alıyor. Direkt SSD hızını ölçtüm, gerçekten yavaş (Transcend TS128GSSD25S-M, mümkünse uzak durun.) Ertesi gün aradım bana yavaş SSD taktıklarını bunun da makinemi yavaşlattığını söyledim." En iyisi" dedim "siz yine eski SSD'mi takın aynı modelden de sipariş edin." Bunu da kabul ettiler hemen, kaptım yine makineyi vardım huzurlarına(3). Bakın dedim, elinizde hızlı bir SSD varsa onu da takabilirsiniz aradaki fiyat farkını da karşılarım. Bunun da imkansız olduğunu, parça satamayacaklarını söylediler. Yine 10 dakika kadar bir sürede eski SSD'm girmişti makineye. Artık Tayvan'dan aynı model bir SSD gelene kadar bekleyecektim.
Perşembe günü aradılar, Kingston V300 120GB takabiliriz, bir araştırın dediler. Araştırdım, benim eski Intel'den iki kat hızlı, aradım olur ama bunun 240GB olanından takabilir misiniz dedim. Olur dediler. Ben de geleceğim gün ararım dedim. Ertesi gün vakit buldum aradım, hemen gelin takalım diski dediler. Kaptım makineyi vardım bir sefer daha huzurlarına(4). Bu sefer 10 dakika kadar diskin gelmesini bekledim ama çay bile ikram ettiler :) 10 dakika sonra SSD geldi ve 10 dakikada da takıldı. Ödememi yaptım ve çıktım.
Kıssadan hisse duygusal bir hizmet istasyonu, eğer onlara iyi , kibar ama bilgisiz olmadığınızı da göstererek davranırsanız sizin için prosedüre aykırı şeyler de yapabiliyorlar. 4 kere gitmeye gerek var mıydı? Yoktu. Aynı diski en başından da alıp makineye takabilirlerdi. Yne aynı yere gider miyim? Evet. Almanların dediği gibi "Ende gut, alles gut."
Velhasıl eve geldim kurdum Windows'u, tabii hemen diskin puanına baktım :) 7,9 yani tavan puanı aldı :) Bu SSD'yi de kesinlikle tavsiye ederim, alet uçuyor, uçuruyor.

Alienware bir bak derim
  • Paylaş
Ne için kullanacaksın?
ekran kartının yeri ve önemi ne senin için?
Bütçe ne?
  • Paylaş
İ7 icin 3 gb ram mi :) hp lere bir bakin ...
  • Paylaş

Ati ekran kartını önermem. Samsung laptoplar bu ara revaşta, uzun ömürlü pili ve performansta da hızlılar.

  • Paylaş
Monster marka leptopu öneririm, fiyat performans en iyisi diyebilirim.
  • Paylaş
İ7 için ram çok düşük ne yapacaksın bu konfigürasyonu??? İ3 için istesen oluru var ama İ7 için çok düşük randıman alamazsın.. yazık o işlemciye...
  • Paylaş