Bilmek istediğin her şeye ulaş

İç huzurunuzu sağladığınız ortamlar nelerdir? Örneğin günün hangi vaktinde, nerede, ne yaparken en huzurlu halinizdesiniz?

Her türlü iç/dış mekân, uğraş belirtebilirsiniz.Düzenle
Şehre göre değişir huzur bulduğum yerler. Yaşadığım yerde özellikle kışın sahile inmek çok keyiflidir çünkü kimse olmaz. Yağmur yağdığında yürüyüşe çıkmayı çok severim. Müzik dinlerken ayrı bir keyifli olur yürüyüş yağmurda. Birde sevdiğim birkaç cafe-bar-pub vardır hem müziklerini severim, hem aydınlatmayı, hem dekorasyonunu severim. Birşey daha var yağmurlu havada arabayla gezmeyi severim. Arabayı ben değil başkası kullanacak bende camdan heryeri izleyeceğim acaip büyük bir mutluluktur bu benim için hele elimdede kahve yada sıcak çikolata varsa oh mismis. =)
İstanbulda moda, beyoğlunun arka sokakları pasajlar özellile balık pazarı, kadıköy, vali konağı cad., nişantaşı, beşiktaş, ortaköy, fulya, bebek, şişli özellikle bomonti sokağın oralar, baltalimanı bana acaip huzur verir. Her gittiğimde muhakkak gitmeye çalışırım bu semtlere.
 • Paylaş
Gunesin batisi ve sonrasindaki zaman dilimi. Havanin los ve karanlik olmasi yeterli. Boyle bir vakitte tek basima terasimda cay icerek oturup ettaftaki binalarin/gokdelenlerin isiklarini seyretmek. Bir seyler dusunmek. Benim ic huzurumun ust seviyelerde olmasini saglar hepsi.
 • Paylaş
Sabahın ilk saatlerinde güneşin doğuş anını izlemek ya da sabah erken saatlerde yürüyüş yapmak bir de yağmur yağdıktan sonra toprak kokusunu duymak bana kendimi iyi hissettirir.
 • Paylaş
Sahil kenarları kimsenin olmadığı deniz dalgalarını rahatça duyabildiğim her ortam
 • Paylaş
şimdi ben buna: bir şey istediğim zaman olunca; şükrediyorum ve şükür namazı kılıyorum, namazdan sonra dua ederken... İşte bu zaman benim en huzurlu, mutlu, kısaca en güzel olduğum zaman diyeceğim...
 • Paylaş
1

Şaman, Ateist olmama rağmen sizin yanıtlarınızı çok naif ve içten buluyorum Nurcan Hanım, genellikle gülümsetiyorlar beni. :)

Eğer çok telaşlı, mutlaka yetiştirmem gereken bir yer iş yoksa, sabah herhangi, hatta çoğu zaman rastladığım ilk kafe de çay ve simit yemek, yanında gazete okumak güne güzel bir başlangış oluyor. Ofis de iken herkes çıktıktan, telefonlar sustuktan sonraki sessizlikte biraz daha çalışmak veya günün, haftanın değerlendirmesi yapmak da iyi geliyor. Eve gidince de ev ahalisi uyuduktan sonra, uykuya direbildiğim kadar oyalanmak iyi gelse de çoğu zaman TV karşısında sızmakla sonuçlanıyor.
 • Paylaş
Yağmur yağarken kitap okumak, dolaşmak veya cam kenarında kahvemi alıp düşünmek
 • Paylaş
Bu aralar elektro gitarımı alıp öttürmeye başladığımda yani 15 dakika kadar sonra sonsuz bir iç huzuruna kavuşuyorum.
 • Paylaş
Manzara eşliğinde nargilem içkim ve iç sesim olduğunda tek başımaysam fazlasıyla huzurlu oluyorum.
 • Paylaş
Örneğin benim için böyle bir ortam, böyle bir uğraş ve görüldüğü üzere... Gece... : )
Mekân parçadaki gibi vosvos minivan da olur, dışarda bir park, deniz kenarı veya sakin bir ev de olabilir...
 • Paylaş
Günün ortalarında Ankarada belediye otobüslerinde seyahat etmek benim için vazgeçilmez bir durum birde kulaklıgında Emre Aydın çalıyorsa tadından yenilmez... .
 • Paylaş