Bilmek istediğin her şeye ulaş

İçeriği sürekli değişen bir mobil uygulama için öneriniz nelerdir?

İçeriği sürekli değişen bir mobil uygulama sizce nasıl olmalı..Mobil siteyi uygulama içine gömmek daha akıllıca mı? yoksa gerçek anlamda kullandığınız dildeki araçları kullanmak mı? tasarımında değişiklik yapınca mobil site daha ön planda sizce ne yapmalı?Düzenle
Bu biraz da uygulamanın telefonun hangi özelliklerini kullanacağına göre deşebilecek birşeydir. Mesela sadece belirli tipte bir text, resim gibi çok aksiyon gerektirmeyen şeyler gösterilecekse ekranda, bunun için responsive bir web sitesi hazırlayıp uygulama içerisine gömmek mantıklı olacaktır.
Fakat uygulama resim çekecek, local database kullanacak, lokasyon apilerini kullanacak veya animasyon vs yapacaksa yani kısacası daha ileri seviye bir uygulama olacaksa native kodlamaya gidilmesi daha mantıklı olur diye düşünüyorum.
  • Paylaş
4

Gokhan İnce, Merhaba lokal database yerine sunucudaki databaseyi kullanacağım lokasyon bazlı bir uygulama olacak.. kullanıcının lokasyon bilgisini alıp ona göre bilgiler vereceğim..

Aleks Mutlu, Sadece lokasyon bilgisini kullanacaksanız, çok sorun olacağını düşünmüyorum. Responsive bir web sitesi üzerine gidilebilir bence.
Ben her şekilde native giderdim çünkü pek web bilgim yok :).
Ama sizin var ise bence işinizi görecektir.

Gokhan İnce, Yıllardır web'le uğraşıyorum galiba web benim için daha uygun gibi gözüküyor.. native ile biraz uğraşmıştım.. fakat güncelleme yapınca onu kullanıcılara yansıtmak ayrı bir dert.. yanıt için teşekkürler..

Aleks Mutlu, Tabi native üzerinden giderken yapılan güncellemenin market onayından geçmesini beklemek zorundasınız. Web üzerinden giderseniz öyle bir dert yok.

Ayrı bir avantajı ise her platforma çıkabiliyor olmanız. Yani iOS, Android ve WP için ayrı ayrı yazmanıza gerek kalmayacak. Hepsinde çalışıyor olacak.

Rica ederim fikir verebildiysem ne mutlu..

Responsive design olarak yapmak en mantıklısıdır. yaparken twitterbootstrap kullanırsanız mükemmel kolaylık olur sizin için.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

682 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt