Bilmek istediğin her şeye ulaş

İçerik/fiyat olarak en uygun en faydalı köpek maması markası hangisidir size göre?

Bazı köpek maması markaları pek tavsiye edilmiyormuş birisinin dediğine göre...Düzenle
Ben en son sokak köpekleri için Goody almıştım . Gariplerim hiç beğenmedi . Aynı markanın kedi için olanını da almıştım.Kedim de beğenmedi . En iyi markayı tespit edince yazarım.
  • Paylaş
3

Unluckypod, aslında sokak köpekleri bile beğenmiyorsa nasıl bir mamaysa artık die yazacaktım lakin durum biraz daha karmaşık çünkü bizim sokaktaki köpekler mesela zor begeniyor varsa yoksa etli kemik veya tavuk:)...ayıla bayıla yediğim pilavlara burun kıvırıyorlar...çok enteresan.

Çiğdem Çelik, Sokak köpekleri zorda kalınca karbonhidrat tüketiyorlar.Favorileri et tabii .İslenmiş ete bile (salam, sosis, vb.) sıcak bakmıyorlar.

Unluckypod, köpekleri anlamak zor:)

Proplan olabilir fiyat biraz yüksek ama kalite istediğiniz için dengelisi bunun olacigini duşunuyorum
  • Paylaş
En az miktarda tüketilerek , en çok sindirilebilen ve bununla birlikte en az ve kıvamlı dışkıya dönüşen mamalardır. Süper premium- veteriner kliniklerinde satılan, premium veteriner klinikleri-petshoplarda satılan, market mamaları- kimi veteriner kliniklerinde- pet shoplarda- marketlerde bulunabilir. Tabi internet sitelerini unutmamak gerekir. Kaliteyi belirleyen faktör hayvansal kaynaklı protein ve yağ miktarı ve çeşididir. Bitkisel kaynaklı içerik arttıkça genel olarak fiyat düşer. Holostik mama tabiri de son dönemde gündemde. Protein kaynağı bitkisel olursa dışkı artar, sindirilebilirlik düşer. Sonuçta carnivor et yiyen canlılardır. Bizdeki fast food alışkanlığı gibi evcilleştirilmeleri ve aynı ortamlarları paylaşmamız, zaman tasarrufu, pratiklik bakımından bence vazgeçilmezdir. Bilmem anlaşılabilir oldu mu.
  • Paylaş
1

Dursunali Şimşek, Aslında mama zorunlu olmadıkça tavsiye etmiyorum. Hayvanlarda mama aynen bizlerin fast food a yönelmesi gibi düşünebilirsiniz. Özel diyet alerjik reaksiyonlar gibi özel durumlar dışında mama yerine daha faydalı tuketilebilir gıdalar vermek daha doğrudur

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

73 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt