Bilmek istediğin her şeye ulaş

İçki markalarının kurumsal sitelerinin kapatılmasını doğru buluyor musunuz? Burada bir hak ihlali var mıdır?

İçki içmek de insanların bir hakkı aynı zamanda özgürlüğüdür. Netice olarak içki içen kişi, onun zararlarını da üstlenmiş olan kişidir. İnsanlar, içki içmeden onları araştırmak isteyebilir. İçki markalarının da siteleri, ürünlerini tanıtmaya yöneliktir. Hükümet, anayasaya dayanarak, gençleri kötü alışkanlıklardan koruma tedbirleri içerisinde bu siteleri kapatmıştır. Ancak gençleri bu şekilde kötü alışkanlıklardan korumak mümkün değildir zira o genç, nasıl olsa bu ürünü kullanacaktır. Bu sitelerin kapatılması, firmaların ürünlerini tanıtamaması, gençlerin de istediklerine ulaşmasının zorlaşması adına bir hak ihlali doğurmaktadır.
  • Paylaş
2

Ayhan Yıldız, Özgürlük noktasında her zaman tarafım, ama içki reklamı ile insanların meyletmesine sebep olmakta, buda kanun koyucuların itirazında. Siteler sadece ürün tanıtımı ve muhteviyatını açıklasa, özgürlük adına yine tarafım. Ama maalesef öyle değil.

Batuhan Bulut, Televizyondaki reklamlar insanları cezbedebilir ancak internet sitesinden reklam yapmak olanaksız. Zira televizyonda o reklamları herkes görüyor, sitede ise görmek için özellikle o adrese giriş yapmak gerekiyor. Dolayısıyla burada net bir ihlal var.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

323 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt