Bilmek istediğin her şeye ulaş

İçkinin haftada veya ayda bir iki bardak içildiğinde sağlığa faydası olduğu gerçek midir yoksa bir şehir efsanesi midir?

Gerçektir efendim... Ama başta belirtmek isterim ki ağzımızla içmeyi bilmek lazım. Eğer sağlığıma yararlı olsun diye içilecekse abartmadan sarhoş olmaktan da kaçınarak içmek gerek, örneğin günde bir kadeh şarap ya da bir bira gibi...

Alkollü içecekler kanı sulandırdıkları için damar içi pıhtı oluşumlarının görülmesini buna bağlı olarak da inme olarak tanınan klinik tablonun görülme sıklığını azaltırlar, kan basıncını düşürür ve kalp sağlığına olumlu etkileri vardır, böbrek ve karaciğer fonksiyonlarını sağlam ve zinde tutar ve bütün bunlar da daha uzun bir yaşama süresine götürür. Ayrıca bira gibi malt içeceklerde bulunan mineraller kemik yapısını güçlendirir. Bunlara ek olarak sindirim sisteminde üreyebilen bazı mikroorganizmalara karşı da koruma sağlar. Özellikle 2. Dünya Savaşı yıllarında bir çok ordu askerlerini bazı salgın hastalıklardan korumak için cephelere günlük olarak alkollü içecek sağlamıştır.

Yazının başında da belirttiğim gibi alınan miktar önemlidir. Alkolü abartmak burada olumlu sonuçlar olarak gösterilen bir çok işlevin bozulmasına, ağır böbrek, karaciğer ve kalp sorunlarına yol açabilmektedir.

Keyif için içelim... Ağzımızla içelim... . Sağlığımıza!
  • Paylaş
Dini yönüyle yanıtlandığı için ben de mantık ve haddim olmayarak ilmi bir yanıt vermek isterim. Bağımlılık yapan her madde zararlıdır. Kısmen faydalı olduğu ispatlanmış bile uzun vadede faydası zararını karşılayamayacak.
  • Paylaş
Başarılı bir ticaret stratejisidir.
  • Paylaş
Haram olduğunu mu unuttun?
  • Paylaş
Böle saçma bişe olamaz bu sadece içenlerin uydurdukları hurafe gibi bişedir sağlıklı olan bişeyi dinimiz niye yasaklasın ki inanmayn böle seylere
  • Paylaş
1

Çiçek Aşkar, Kadinda bir insan ama dinin bunu soylemiyor. Din bir yasam tarzidir. Bilim degildir. Dinde neden sonuc iliskisi yoktur, bilimde vardir. bilim boyle soru sormaksa allah neden bilimi yaratti.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

447 Görüntülenme9 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları