Bilmek istediğin her şeye ulaş

İçme suyundaki pH oranının önemi nedir?

Yediğimiz her şey sindirildikten ve vücut için gerekli olanlar alındıktan sonra bir de atık maddeler oluşuyor. Bu maddelerin çoğu asit içeriklidir. Vücudumuzda asit birikiminin artması hastalanma oranını arttırır. Bu nedenle bu asidik atıkların vücudumuzdan atılması gerekir. Bir kısmı idrar ve terle atılır, ancak bir çoğu da kalır bunların da nötürleştirilmesi gerekir. Bu da ancak alkali (Baz) ile olur. İçtiğimiz suyun pH'ı 8 ve üstünde olursa asidi nötürleştirecektir. Bu yüzden günde 2 litre su içilmelidir ancak alkali olmalıdır. Bu nitelikte su çok fazla yok, benim bildiğim bir marka var. Ama biz kendi içtiğimiz suyu alkali yapabiliriz. Bir litre suya çeyrek çay kaşığı Sodyumbikarbonat katılırsa bu sağlanabilir.
 • Paylaş
1

Osman Nuri Özboduc, Veya yine bir bardak suya SOLE damlatmamız yeterlidir. SOLE (Doğal Himalaya Tuzundan elde edilen bir içecek) dikkatuz.com

Sudaki mineraller, kalsiyum ve kemik sağlığında önemli rol oynayan ana elementtir. Vücudumuzdaki dolaşım sisteminde özellikle böbrekler için suyun önemi büyüktür. Kanın %95'i sudur ve kanın pH seviyesi 7,45'tir, kandaki asiditeyi emilime etmek için pH'ı yüksek olan suları içmek gerekiyor. Türkiye'de de en yüksek pH seviyeli su olan SAKA SU ve ARSU bulunuyor.

Peki Ph’ı yüksek suyun faydaları nelerdir?

 • Kandaki asit seviyesini düşürmeye yardımcı olur.
 • Kandaki laktik asit artışını yavaşlatıp, fiziksel aktivite sırasında performansı arttırır.
 • Kilo kaybıyla mücadeleye yardımcı olur çünkü, kandaki asit seviyesi yükseldikçe vücut daha çok yağ depolamaktadır.
 • Antioksidan etkisi vardir. (Hücreleri serbest radikallerden koruyup, oksijene dönüştürmeye yardımcı olur.)
 • Yaşlanmayı yavaşlatıcı etkisi vardır.
 • Kolestrolü düşürmeye yardımcı olur.
 • Vücuttan asidik maddelerin daha rahat atılımına yardımcı olur, asidik olan idrarı nötralize etmeye yardımcı olur.
 • Kahve ve alkol gibi maddelerin asidik etkilerini düşürmeye yardımcı olur.
 • Kore'de yapılan bir araştırmada, son yıllarda alkali su içen anne ve babaların yüzde 95 olasılıkla erkek çocuklarının olduğu saptanmıştır. Tabi Bu uygulama yüzde 100 sonuç verir diye bir kural yok tabi ki .

Suyun alkali olup olmadığını pH derecesiyle (asit veya bazik derecesi, sertlik derecesi) anlayabilirsiniz.. Piyasada satılan hazır suların ambalajlarının üzerinde, içerisindeki kimyasal maddeler ve PH derecesi yer almaktadır. pH derecesi 7 ve üzerinde olan sular 'alkali su' olarak kabul edilir.

0-14 arasında değişen pH,
7 de nötr,
7 den küçük 0(sıfır) a ne kadar yakınsa, gıda o derece asidik,
7 den büyük 14 e ne kadar yakınsa, o derece alkalik.


Eğer ALKALİ su içmiyorsak; içtiğimiz suya bir kaç damla SOLE damlatmamız yeterli olacaktır.
 • Paylaş
2

Hakan, Demek ki bu sebeple sodalı içecekler susuzlukta su kadar başarılı değil. sole nedir peki , bulunabilir mi? Teşekkürler

Osman Nuri Özboduc, Canlı Su ve doğal tuzu; herkesin yeterli miktarda kullanması gerekmektedir. Özgün nitelikleri ile bize enerji vererek bedenlerimiz üzerinde dengeleyici, nötrleştirici ve toksin atıcı etkiye sahiptir.
Bedenin kendini yenileme kapasitesini uyarmak ve dengemizi yeniden oluşturmak için su ve tuz’dan daha iyi doğal araçlar bulunmamaktadır. Bu yüzden, su ve Himalaya tuz kristali bedenimizde olumlu bir etkiye sahiptir. fiziksel ve duyusal dengemizi (içsel uyum) yeniden keşfetme ve enerji düzeylerini artırma fırsatına sahibiz.
Kristal Tuz Solesi; bir miktar suya bir miktar kristal tuz koyarak çözünmesi ile elde edilir. Elde ettiğimiz ve SOLE Adını verdiğimiz ürün artık ne Tuz ne de Su'dur, elde edilen şey ENERJİ KAYNAĞI SOLE’ dir ve elde edilen ürünü Tuzlu su diye tanımlamakta yanlıştır.


Devamını oku: dikkatuz.com/news/sole-nedir-ve-nas%c4%b1l-haz%c4%b1rlan%c4%...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1617 Görüntülenme8 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları