Bilmek istediğin her şeye ulaş

İçmek için en sağlıklı su hangisidir?

Su, insanın yaşamını devam ettirmesi için gerekli olan en önemli şeydir. Piyasa içtiğimiz damacana sularda bir çok katkı maddesi ve tatlandırıcı bulunmaktadır. Keza şebeke sularının da sağlıklı olmadığı, arıtıcı olmadan kullanılmaması gerektiği zaman zaman haberlerde yer almaktadır. Ben tecrübeme dayanarak söyleyeceğim. En faydalı su maden suyudur. Maden suyu ile soda aynı şey değildir. Trabzon'un Maçka ilçesinde bulunan bir mağarada doğal maden suyu içmiştim. Hayatım boyunca içtiğim hiç bir su onun kadar güzel ve doyurucu değildi. Mağaranın duvarlarından fışkırıyordu su. Yani tamamen yer altı suyu idi. Faydalarını sorduğumda ise mide rahatsızlıklarına iyi geldiğini, yüzü pürüzsüzleştirdiği ve gelişmeye yararlı olduğunu öğrendim. Avrupa ülkeleri, genelde bu tip su satar ve kullanırlar. Onların fiziki gelişimi ve ortalama yaşam süresi de Türkiye'den daha fazladır. Ben de tecrübelerime dayanarak maden suyunun en sağlıklı su olduğunu söyleyebilirim.
  • Paylaş
Minaraller yününden zengin doğal kaynak suyu . birde kaynağın yeri önemli, çevresinde sanayi olmayan, yerleşim olmayan kaynakalardan alınmış olup olmadığına dikkat etmek gerekiyor.
  • Paylaş
Bizim evde arıtma var bence o.
  • Paylaş
Su başlı başına bir sağlıktır, çeşmeden için gitsin.
  • Paylaş
Direk yerin altından çıkan kaynak suyu.

Su

Bir kaynağa gidip cam damacanaya doldurup eve getirebilme imkanın yok ise alternatif olarak şöyle bişey öneririm;

Su

Gıda Güvenliği Hareketi, ambalaj içerisine konup para ile satılan suları sağlık açısından araştırıp rapor oluşturdu. Buyur rapor burda;
gidahareketi.org/su/
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

465 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt