Bilmek istediğin her şeye ulaş

İçmeler ne demek? Türkiye'de nerelerde var?

Yer altı suları, kaplıca olarak adlandırdığımız yerler hem dış etki olarak iyi gelir hemde içilerek iyi gelir. Bu kaplıca sularının hepsi içilemez yalnızca bazıları içilir. Örneğin deniz suyu kadar tuzlu bir su içilemez. Yüksek mineral içeren sular içilemez. İçtiğimiz maden suları karbondioksit eklenmiş yer altı sularıdır.
İstanbul da pendik içmeliği vardır. Bu sular mide ve bağırsak hastalarına iyi gelen sulardır. Eskiden çok yaygın olarak kullanılırmış.
  • Paylaş
İzmir Çeşme'de de bulunur.Çeşme'nin 7 km doğusundadır.Karaciğer,safra kesesi ve pankreasın salgı faaliyetini hızlandırır.İçmeler,Kadın hastalıkları ve ve metabolizma bozukluklarında etkilidir.
  • Paylaş
ayasicmeceleri.com/index.php burasını gidip görmüşlüğüm de var, çoğunlukla yaşlı ve şifa arıyan müşterilerine hizmet veriyor.

içmeler denilince suyunda hem yıkana bileceğiniz ayrıca yüzme ve yıkanma yerlerinden ayrı özel yapılmış çeşmelerden akan normal suya göre bazan daha sıcak, tuzlu ve mineral olarak daha zengin bir suyu doktor tavsiyesine göre (yada teammül haline gelmiş bölge insanlarının anlatımlarına göre) kür ler halinde içilen yerler akla tarif ediliyor. @GNCKSE nin dediği gibi her kaplıcanın suyu içilmiyor bu na dikkat edilmeli.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1493 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt