Bilmek istediğin her şeye ulaş

Idefix'ten aldığım e-kitapları Kindle ile nasıl okurum?

Bu bir kaç aşamalı bir işlem ve anlatıma geçmeden önce satın aldığınız ve Kindle ile okumak için .mobi formatına dönüştürdüğünüz kitapların korsan olarak yayın ve dağıtımını yapmamanız gerektiğini hatırlatırım. Anlatacaklarım tamamen sizin kişisel kullanımıza fayda sağlamak içindir. Aşamalara geçmeden önce aşağıdaki işlemleri yaparak 3 tane programı da indirip kurmalısınız:
  1. E-Kitabın idefix hesabı üzerinden satın alınması: idefix.com/ekitap/ (Satın aldığınız e-kitaplar daima idefix hesabınızdaki kitaplığınızda duruyor olacaktır - idefix.com/ekitap/uye_ebook.asp)
  2. Kitabınız ilk aldığınızda ADE (Dobe digital Editions) ile okunmaya müsait olduğundan ve buna uygun şifrelendiğinden ilk olarak ADE ile açmak için bu programın da yüklü olması gerekiyor bilgisayarınızda: adobe.com/products/digital-editions/dow...
  3. ADE ile indirip açtığınız programdaki şifreyi kaldırıp .epub halinde yeni çıktısını almak için ePubee DRM Removal aracının yüklü olması gerekmekte: epubee.com/default-download.htm
  4. DRM (Digital Rights Management) kaldırılmış ve şifresi çözülmüş yeni epub dosyalarını .mobi -Kindle- formatına dönüştürmek ve Kindle cihazınıa atmak için calibre E-Book Yöneticisi de gerekli: calibre-ebook.com/download
Bu programları yükledikten sonra artık sırası ile şu işlemleri yaparak satın aldığınız idefix e-kitabı Kindle üzerinde okuyabilirsiniz.
  1. Önce idefix.com üzerindeki kitaplığınızdan kitabın ADE için indirme bilgisi içeren dosyasını kitabı tıklayıp sol menüye aldıktan sonra İndir butonuna basarak kendi bilgisayarınıza alın ve işlem bitince 2 kez tıklayın. ADE kitabı indirip açarak, kütüphanesine yükleyecektir.
  2. Sonra ePubeeDRMRemoval programını çalıştırın. ADE klasörünü otomatik olarak tanıyacak ve kitapları otomatik olarak DRM şifrelemelerini kaldırarak epub haline getirecektir. Yeni dosyaları da ePubeeDRMRemoval ekranında göreceksiniz zaten.
  3. Calibre programını çalıştırarak ePubeeeDRMRemoval ile oluşan yeni dosyaları calibre üzerine sürükleyip bırakın. Calibre ile bu yeni dosyaları seçerek sağ tıklayn ve Cihaza Aktar seçeneğinde Ana cihaz seçerek işlemi başlatın. Size aktarım sırasında dönüştürme yapılsın mı diye soracaktır. Bu soruya evet diyerek işlemi tamamlamış olacaksınız.


NOT: Calibre ile cihaza atma işleminde Kindle bilgisayarınıza USB ile bağlı olmalıdır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1890 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları