Bilmek istediğin her şeye ulaş

II.Dünya Savaşı Alman okullarında nasıl öğretiliyor?

Muhtemelen milliyetçi bir tavırla anlatılıyordur.Çünkü germenlerin de bizlerin de kanında var bu. Biz de ne olursa olsun tarihimizi hep güzelce anlatırız. Osmanlı'nın 'işgal ' ettiği yerlere  ' fetih' ismini takarız ama aynı şeyi başka bir ülke yaparsa onaylamayız. Böyle görüş türlerinin insanlar ve devletler üzerinde psikolojik açıklamaları var. Biz yaparsak, yanlışlıkla olmuştur ama başkası hatayı yaparsa suçludur. Nietsche yi de unutmamak lazım. Eminim ' güç istenci' adlı kitabı da okutuluyordur.
  • Paylaş
Hocam fetih ismi  benim bildiğim kadarıyla şuradan geliyor : müslüman olmayanlardan alınınca fetih oluyor diye biliyorum 
  • Paylaş
2

Solsoledo, Müslüman olanlardan alınınca ne deniyor peki? Ha müslüman ha değil, ne fark eder; ya ikisi de fetihtir ya da ikisi de işgal. @ccCEMmm tam da bunu demek istiyordu işte. İşgaller bize fetih olarak öğretilir, çünkü biz işgal etmeyiz, biz Osmanlıyız, biz fethederiz. Peki ülkesini fethettiğimiz adam ne diyordu, "Osmanlı bizi fethetti ne güzel!" mi? Yoksa işgal mi etti diyordu?

Sedat Durmuş, dostum yavaş ya ben de onu demeye çalışıyorum zaten bize hep başından beri böyle öğretildi demek istiyorum

Nazi propagandası ve Adolf Hitler'in ve yarattığı yıkım anlatılıyormuş.Diğer ülkelerde geçmişte ülkeye zarar vermişse kim olursa olsun o kişiyle bir şekilde yüzleşiliyor.Ancak savaşların ve sonuçlarının Rusya ve Amerika'da anlatılandan farklı olduğu kesin..
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

469 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt