Bilmek istediğin her şeye ulaş

iki şey arasında seçim yapmak zorunda kalsaydınız neye göre değerlendirirdiniz ?

Şey dediğinize göre buna tek cevap verilebilir; şeylerine göre değerlendirirdim.
 • Paylaş
İkisi icinde mucadele ederdim. Sonucta biri elenir ya da ikisine birden kavusurum diye. Kendime eziyet olacagini bile bile...
 • Paylaş
@chamacon un yaklaşımından hareketle "şey" bir tek hukuk dilinde net tarif edilmiştir ki "eşya" demektir. Bu halde eşyanın bana sağlayacağı faydaya bakarım ve hangi şeyin (eşya) fayda maliyeti oranı yüksek ise tercihimi ondan yana kullanırım.
 • Paylaş
Biri bildiğim, tanıdığım bir şeyse her zaman yeni olanı, bilmediğim yolu seçerim. Bu benim ana kriterim olmuştur. İkisi de hiç bilmediğim şeylerse süreç olarak hangisinin bana heyecan verdiğine bakarım. Ben bu "şey" dediğinizi hayatı değiştirebilecek seçimler olarak algıladım ama şeyine göre de değişir.
 • Paylaş
1

Ahmet Avcı, İlginç:)

Biri bildiğim, tanıdığım bir şeyse, her zaman bildiğim güvenli yolu seçerim. Bu benim ana kriterim olmuştur. İkisi de hiç bilmediğim şeylerse, bilenlere sorar fikir edinmeye çalışırım. Sırf heyecan olsun diye maceraya atılmam. Ben bu ''şey'' dediğiniz, hayatı değiştirebilecek seçimleri yaparken sürekli ihtiyatlı kalma eğilimindeyim. Hayat bana ihtiyatlı olmayı öğretti.

Nasıl:)
--------------------------------------------------------------------------
Seçime dair bütün kriterler listelenir. Bu kriterlerden seçime esas kriterler kişisel olarak önceliklendirilir. Değerlendirmeye dayanak sağlayacak şekilde iki şeyin önceliklendirilmiş kriterleri objektif kalmaya çalışılarak puanlandırılır. Sonuca bakılarak, iki şeyin toplam değerlendirmesi yapılır.

Alice aforizması....hangi yoldan gitmeliyim, sağdan mı soldan mı...peki sen nereye gideceksin...nereye gideceğimi bilmiyorum ki....nereye gideceğini bilmiyorsan hangi yoldan gittiğinin ne önemi var ki, niye düşünüyorsun, rastgele seç birini...:)

Şimdi konu başlıklarının -başlık değil de etiket aslında- "aşk, düşünce, seçim yapmak" olduğunu göz önünde bulundurarak "şey" den "insan" olduğunu varsayıyorum. Zira iki şey arasında seçim yapmak zorunda kalsam, ikisini de eninde sonunda alırım.İnsandan bahsettiğimizi düşünürsek, iki seçim arasında beni en çok heyecanlandıran, en mutlu eden, anlayan kimse; kim beni yaptığım şeylerde -saçma sapan, delice, tehlikeli- demeden yalnız bırakmıyor, zor zamanlarda yanımda oluyorsa onu seçerim.
 • Paylaş
Bana katacağı artılara göre elbette. Her daim bizi en ileri seviyeye taşıyacak olanı seçmek yapılması gerekendir diye düşünüyorum
 • Paylaş
iki şeyin ne olduğuna göre desemm
 • Paylaş
Kazandıklarımız kaybettiklerimize değmeli. İki şey arasında bir seçim yapacaksam birini kaybedeceğim, diğerini ise kazanacağım demektir. Kaybedeceğim şey kazanacağım şeye değecek şekilde değerlendirirdim.
 • Paylaş
Bana faydalı olan her zaman bir adım önde gelir diğer seçeneği de düşünmekte fayda var=)
 • Paylaş
İkisini de alabilirim, ikisini de bırakabilirim. Tercih yapmak durumunda kalmışsam; ya ikisi de benim için faydalıdır ya da ikisi de yetersizdir.
 • Paylaş
Kalbim.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1652 Görüntülenme12 Takipçi11 Yanıt