Bilmek istediğin her şeye ulaş

İki hafta önce dershaneye kaydoldum fakat bazı özel sebeplerden dershaneden ayrılacağmı söyledim. Kaydolurken imzaladığım taahhütnameye göre ancak bazı durumlarda kaydını iptal edebiliriz dendi ve yüksek bir miktar para istendi. Açıklamada da belirttiğim durumlar üzerine ne yapmalıyım?

Tahütnameye göre dershaneden ayrılmak istersek ancak yıllık ücretin(3500TL) %10' unu, Öğrenim gördügü saat sayısının ücreti(saati 7TL), Verilen kitapların ücretini( 6 kitap 150TL) ödediğimizde senetleri iptal edebilirlermiş. Buda toplam 650-700 lira tutar dendi bana. Ben daha toplam 10 gün gitmemişim günde 6 saat ders veriliyor bukadar ücret niye? Sizce bu resmen soygun değilmidir? Ne yapmam gerek lütfennn yardım edin.Düzenle
Eğer ders hizmeti almadıysan.Dershanenin eğitim zamanı başlamasıysa kaydını iptal edebilirsin.Bende geçen yıl arkadaşım vasıtası ile kayıt oldum.Ders zamanı geldi gitmedim. Her ay aradılar konuşmadım. 6 ay sonra aradıklarında konuşmaya karar verdim.Bana aylık taks itleri ödemediğimi söylediler.Dedim hizmet almadım. Ayrıca benim yerime başkasının imzası var arkadaşım kayıt ettirmiş bu hukuki değil dedim. Ondan sonrada daha aramadılar.
  • Paylaş
3

Cahit Ceylan, Dershanenin senden ödemeni istediği parayı ödemezsen bu sefer o imza atan kişiden almazlar mı ?

Ferit Binici, Alamazlar çünkü hukuki değil.Onlar fazla para kazanmak için birçok şeyi görmezden geliyorlar.İmza atıldıktan sonra kayıt yapılan kişiyi arayıp sorgulaya bilirlerdi.Bunu da yapmadılar.Bende bu vakaya güvenerek gitmedim.Sonra beni arayıp aylar sonra ulaştılar.Karşımda telefona çıkan kız ukalaca konuşmaya başladı.Sorgularcasına ve üstüne tehditkar.Taksitlerini ödemelisin senet var derken.Hukuk dışı iş yaptınız dedim.Detaylıca anlattım.Ukala kız kahkahalar atan kıza döndü.O gün bugündür aramadı.

Cahit Ceylan, Ben kaydoldugum gün kitapları aldım ve hemen derse girdim toplam 9 gün ders gördüm fakat sonra ayrılmaya karar verdim senetleride babam imzaladı. Benden ayrılmam karşılıgında gerekçe istediler bende şehir dışına çıkıyorum dedim ve belge istediler onuda verdim bide dilekçe yazdım çıkıyorum diye aldıgım kitapların ve gördügüm derslerin parasını bide 350 tl para istediler. BEn şuana kadar daha hiç para vermedim. Vermeden bende kurtulabilirmiyim acaba. Gördügüm derslerin ve kitapların parasını veririrm sorun yok ama bide 350 lira para istiyorlar. Karşılıgı olmayan birşeyi vermek istemiyorum cuma günü avukata gitcem bide ona sorcam. Ferit Bey sen ödemiyorlar ama ücreti şişiripte gelirler belki öyle planları vardır dikkat et sonuçta imzalı belge var.

Bir defa %10 vermen gerekir eğer ayrılmak istiyorsan. Kitap aldıysan bunu geri almıyorlar bunun da parasını alırlar. Bir de gittiğin gün sayısı kadar saatlik ücret üzerinden gerekli toplama işlemi ile sonuç bulunur. Bana sorarsan hızlı karar vermelisin çünkü senet imzaladın ve icraya gidebilirler ödemediğin taktirde. Bu durumda borç 3500+avukat masrafı olur min. Eğer ki 600 falan verirsen senedi almayı unutma... ... ...
  • Paylaş
Öde kurtul paralelin ise ödeme devlet akkanda
  • Paylaş
Bende ödeyip kurtulmanı tavsiye ederim. Derse girdiysen yapacak pek bişey kalmıyor ama ödediğine dair makbuzu ve senedini de unutma.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

320 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları