Bilmek istediğin her şeye ulaş

''İki mükemmel insan asla birlikte olamaz. Mükemmel kadın ilk seferde evet demez. Mükemmel erkek ikinci şansı vermez.'' Sözüne katılıyor musunuz? Neden?

Bu soruya tabii ki mükemmel kadına rastlamış olan mükemmel bir erkek ya da tam tersi yanıt verebilir. Naçizane benceğiz ancak fikir yürütebileceğim. Öncelikle mükemmel insan yoktur. Yani bunu dini bir arka plana dayandırarak söylemiyorum. Hayatım boyunca gerçekten çok fazla insanla tanıştım, %90 gibi bir kısmı da karşı cinstendi. Velhasılı tecrübeme göre insanlar dışarıdan mükemmelmiş gibi görünebiliyorlar.

Kadın arkadaşlar lütfen kızmayın, erkek olduğum için yarım asra yaklaşan kısacık ömrümde ancak kadınları gözlemleme fırsatı bulduğumdan dışarıdan mükemmelmiş gibi görünüp aslında bir çok yerde error hatta bazen mavi ekran veren kadınlar hakkındaki gözlemlerimi yazacağım. Sizler de aynını erkekler hakkında yazarsanız yanıtı "mükemmelleştirmiş" oluruz.
  • Güzel kadın = psikolojik problemli kadın; bu türde problemler delilik seviyesine genellikle çıkmaz yine de bir süre sonra güzelliği hiç görememenizi sağlar. Bu türde genellikle iç güzelliği mevcut değildir. Mükemmel bularak güzel bir kadın almışsanız problemlerini dinlemek ve bazen de terapi ücretlerini ödemeniz gerekir.
  • Zeki kadın = deli kadın; bu tür örgü örerken kalp krizi geçirebilecek türdür. Uzak durulmalı demiyorum, zeka çok çekicidir kaldı ki bu türde iç güzelliği de genellikle zekaya eşlik eder. Bu türle beraber olurken kendinizi her türlü deliliğe hazırlamalı ve sakin kalmalısınız. Bu durumda farmakolojik terapi işe yarar. Psikolojik terapi imkansızdır.
  • İçi güzel kadın = kedili kadın; bu tür iç güzelliğiyle baş edebilecek bir erkek bulmakta zorlanır, ilgisini kedilere yöneltir. Bir süre sonra kedi maması, barınak, kedi sahiplendirme, sokaktaki kediler, yavrusunun pis kokulu, sulu kakası gibi konular gündemine yerleşir. Bu türle beraber olabilmek için özellikle kedileri de sevmeniz gerekir. Kedi tuvaletinin kesif kokusuna burnunuzu alıştırın.

Aslında doğrusunu isterseniz en mükemmel kadın vasat bir güzelliğe, zekaya, iç güzelliğine sahip olan, sağlıklı bir şekilde topluma adapte olmuş olan anne kadındır. Bir yönden aşırı güzelliğe sahip olan insanlar (yani benim tanıdıklarım) başka taraflarında da aşırı çirkinliklere sahiptir. Sanırım, yani ben öyle yapıyorum, bu prensip tüm insanlara uygulanabilir. Çok güzel, çok zeki, çok parlak bir insanla karşılaştığınızda önce bir bekleyin. Çok geçmeden tam tersi yönleri de gözlemleyebilirsiniz. Tabii yine yanlış anlaşılmaktan korkarım; insanların kötü taraflarını da gördünüz diye onlarla beraber olmamak saçmadır çünkü her iki taraf da çoğu insanda mevcuttur. Armudun sapı, üzümün çöpü mantığıyla partnersiz kalırsınız.
  • Paylaş
Evet & hayır. Mükemmel insan diye bir şeyin olduğuna inanmıyorum. Mükemmele yakın, evet. Bu yüzden hayır. Bir ilişkiyi mükemmel yapan iki insanın olabildiğince mükemmel olması değil. Mükemmele yakın iki insanın anlaşabileceğini pek düşünemiyorum. İlişkiyi ilişki yapan iki tarafın da bir yönden eksik, bir şekilde hatalar yapmış olmasıdır. Bu yaptığımız hatalar, yanlış seçimler bizi pişirip olgunlaştırır. İki olgun insan ilişkiyi mükemmel yapar. Kavga, tartışma bunlar işin tuzu biberi. Önemli olan bir sorunla karşılaşıldığında birinin diğerini bırakması yerine ona destek olup yola devam etmesi, sorunları sevinci güzelliği üzüntüyü birlikte atlatabilmek. Yalnızlık bir zorunluluk değil, kendine işkence etmek de hakeza.
  • Paylaş
Katılmıyorum, çünkü mükemmel erkek yoktur.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

520 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları