Bilmek istediğin her şeye ulaş

İkili ilişkilerde cinsellik olduğunda aşk ölür mü yoksa cinsellik olmadan zaten aşk olmaz mı?

Bu nasıl bir cinsel ilişki kurulduğuna bağlı. Sadece üreme güdüsünden farklı olarak işin bir de haz boyutu var. Zaten üremeden ziyade bu haz için ve tatmin için çoğu kez birlikte olur insanlar ve ilkel bir bakışla bir arada çocuk yaparlar.

Bazı ilişkilerde alınan haz sebebiyle salgılanan hormona bağımlılık geliştirildiği yönünde bir şeyler okumuştum. Bu arzu aşk olarak anlam buluyorsa cinsellikten aşk doğmuş olur.

Ama çok arzulanan bir insan da cinsel olarak beklenen bulunmadıysa bu sefer de cinsellik aşkı öldürmüş olur değil mi. :)

Ölüyü dirilten aşkı bulsun herkes :)
  • Paylaş
1

Seda Atadan, iyi dilek için teşekkürler :)

Aşka bakış açısıyla alakalı bir durum. Aşkı sadece bedensel tatmin olarak algılıyorsa insan aşkı öldürür. Kadınlarda aşk olmadan cinsellik zorlama olur derim ben. Çünkü gönlüyle, ruhuyla hissetmediği kişiye dokunmak istemez. Bence cinsellik aşkı öldürmez tam tersi daha da kuvvetlendirir. Cinsellik olmadan da aşk olur. Yeter ki insan gerçekten sevsin ve sevilsin!
  • Paylaş
Aşk ölür mü ölmez miyi tartışmadan önce cinsellik olmadan zaten ilişki de aşk da olmaz. İnsanın alabileceği en büyük hazzı birbirinden sakınan, birbirine vermeyen kişiler tabii ki birbirleri için yaratılmamıştır. Büyük bir beğeninin üstüne güzel bir cinsel birliktelik aşkın eksik yarısını tamamlar. Cinsel birliktelik güzel olmazsa zaten aşk da olmaz. Kısaca Hakan (@hakkan) 'a katılıyorum. Cinsel birliktelik olmadan aşk olmayacağı için cinsellik, olabilecek aşkı tamamlar ya da uyumsuzluk vardır o aşk oluşmaz.
  • Paylaş
İçinde tensel çekim olmayan duyguya aşk denebilir mi ki ; beynine deli gibi aşık oldum olsa olsa mecazi bir yaklaşımdır , benim için önemli olan dış güzellik politikası da artık tedavülden kaldırılmış yalanlar arasında sayılıyor ...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

822 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları