Bilmek istediğin her şeye ulaş

İkinci öğretim ile birinci öğretim arasında ne gibi benzerlik ve farklar vardır?

En büyük fark; günümüzde Örgün Öğretim (Birinci Öğretim) öğrencileri herhangi bir öğrenim harcı ödemezken İkinci Öğretim öğrencileri öğrenim harcı ödemekteler. Ayrıca bu yıl ikinci öğretime öğrenci alımları da ciddi oranda azaldı (Sıfırlanmış bile olabilir, emin değilim). Dersleri aynı hocalar verir, okula göre örgün öğretim ikinci öğretimden, ikinci öğretim de ikinci öğretimden ders seçme hakkına sahiptir.
  • Paylaş
İlkokuldayken sabahçı öğlenci vardı üniversite de çok değişmiş ya hani sistem gündüz ve gece var ikinci öğretimin tek farkı parasını veriyo adamlar birinci öğretim de liseli gibi saat 9 da dersin oluyor sabahın köründe kalkıp okula gidiyon o yanı kötü(:
  • Paylaş
Bi kere harç derdi yok. Gün fazla yattığı saat kalktığı saat belli öğrencinin. Daha zinde oluyor da ders daha verimli oluyor.
İkinci öğretimin harç derdi var her dönem için. Yattığı saat kalktığı saat belli değil. Gün çok az onlar için.Dersten anlamıyor çünkü zaten gün boyunca zihin doluyor derse girdiğinde de derse odaklanamıyor. Bunu birinci öğretim derslerine girdiğimde anladım.
  • Paylaş
Normal öğretimde harç parası ödemezsiniz ikinci öğretimde harç parası vardır.normal öğretimde zamanı daha iyi değerlendirirken ikinci öğretimde güneş görmeden günler haftalar aylar geçiren bir sürü öğrenci var ki gündelik hayatın akışı normalin dışına çıkar ve ikinci öğretim öğrencileri genellikle birinci öğretimlerden her zaman sınav sorularını alır ve kendini hiç çalışmadan geçtim zekiyim havalarında hisseder...
  • Paylaş