Bilmek istediğin her şeye ulaş

İkiyüzlülük kişilik bozukluğu mudur?

Değildir diye tahmin ediyorum. Sadece kötü bir sıfattır 'ikiyüzlülük'. Ama 'çift karakterlilik' gibi durumlar mevcut. Bunlar kişilik bozukluğuna giriyor.
  • Paylaş
İki yüzlülük tanım olarak çift karakterli olma ile farklı gibi geliyor bana. belki sosyolojik olarak aynı nokta da bir yerlerde buluşuyor olabilirler,

ancak toplum içerisinde algı olarak iki yüzlülük, bilinçli olarak davranışlarını farklılaştıran, genel de olaylardan sıyrılmaya çalışan, bir olayı farklı 2 insana planlı ve istekli bir biçimde farklı anlatan ve olayın içerisinde belki de öznesi olduğu halde, olayın etkilerinden zarar görmeden sıyrılmaya çalışan insan tipini anlatıyor gibi algılıyorum.

iki yüzlülüğün desteğini planlı yalan oluşturuyor bence.

çift karakterli deyince biraz daha patolojik bir olay olduğunu düşünüyorum, planlı, istekli yalan ve saptırmalar yada bir olay içerisinde her 2 tarafa da şirin gözükme yada sıyrılma çabası değilde, biraz daha inançlı davranışlar gibime geliyor, zaman zaman kendisininde farkında olduğu ve bu durumdan rahatsızlık duyabileceği psikolojik bir rahatsızlık yada davranış bozukluğu olabilir belki de.


  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

619 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt