Bilmek istediğin her şeye ulaş

İkizler burcu insanı nasıldır?

Bu sorunun Astronomi ve İnsan Davranışları konularına atılmış olmasını saçma buluyorum. Astronominin uzaktan yakından konu ile alakası olmadığı gibi yıldızların insan davranışlarını etkiilediğine dair en ufak bir bilimsel kanıt yoktur. O sebeple bu soru Astroloji, Fal gibi konular içinde kalmalı kanımca.
  • Paylaş
gevezedir, zekidir, akıllıdır, havvaidir, çift karakterlidir, aynı anda birden fazla iş yapabilirler,
son derce neşeli ve mutludurlar, çok güzel intikam alabilirler, yaptığı işleri güzel yapabilirler, çeviktir, asla pes etmezler.

  • Paylaş
Temiz, düzenli, sosyal, tek düzelikten hoşlanmayan, maceraperest, yeniliklere açık, zeki çevik aynı zamanda akıllı :) Tek istikrarı istikrarsızlığıdır. Daha çok şey söylerler ikizler burcu için de ben söylemeyeyim. İsmi ikiz olsa da bunlar ayrı yumurta ikizleridir:)pek birbirlerine benzemezler. Bu yüzden ikizler burcu arkadaşlarınızı birbirleriyle kıyaslamayın benzemezler. Nerden mi biliyorum ben bir ikizler burcuyum. Ve bu yaşıma kadar tanıştığım hiç kimse ikizler burcu olduğumu anlamamıştır. Tepkileri de ''ayyy sen hiç ikizlere benzemiyon' olmuştur. Neye benziyorsa artık bu ikizler:)Bu yüzden tiye almışımdır hep. Burçlara da inanmam. Muhabbet olsun:)
  • Paylaş
Haziran 2014

Gizli Kullanıcı

Erkeginden kadinina ayri cektigim burc gurubu. Toplamda 10 ayri ikizler burcu ile calisma firsatim oldu. Hepsidemi dengesiz tutarsiz olur bunlarin. Sirkete ikizler burucu olmayani aliyoruz :) Hep sorun cikariyorlar : -)
  • Paylaş
30 yıllık çocukluk arkadaşımın burcu. Nihayet Özgürüm artık bittiği için bu süreç... Kişilik bulundurmayan, fakat varmış gibi davranan burç. Öz kardeşim de bu burçtan. Bu insanlardan sorun yaşamaya başlayınca burçlara inanmaya başladım üç yıl önce. Ne demeliyim ki dayanabildiğiniz kadar dayanın. Kardeşiniz de olsa çift kişiliklerine dayanmak zaman, sabır ve tecrübe demektir. Kötü olmayan insanlar sonuçta.
  • Paylaş
Ve yine bir astronoma astroloji sorusu yönlendirme vakası. Sevgili Özge Uzun (@ozgeuzun) buna genel bir cevap olarak daha önce city-shot ta yayınladığım bir yazımı kopyalıyorum:
---------
Vatan gazetesinde yazılarını zaman zaman okuduğum, entellektüel tarafını çoğunlukla beğendiğim Reha Muhtar’ın 3 Ocak tarihli yazısının bir bölümünde şöyle diyor:“Dünyanın en güvenilir astrologlarından birisi Susan Miller… Onun resmi sitesinden, sizler için “burçlarınızı içeren kısa bir değerlendirme” çıkarttım… Gözönünde bulundurmanızda yarar var… Önlem alır, ona göre davranırsınız…”
Sevgili Reha Bey, belki hayatı boyunca benim henüz ulaşamadığım kültüre, deneyime, gezip görmelere ulaşmış ve arayışlarını bir de bu dibi görünmeyen sularda, astrolojide, sürdürmek istiyor olabilir ama ben “2013 yılına su elementinin enerjisi hakim olacak” diyebilecek kadar manasız bir işe üç beş laf edip, bir arkadaşa bakıp çıkacağım bu hafta.
İnsan duygusallığı, zaafları olduğu sürece gezegenimizde hangi zaman aralığında kurulacak olursa olsun hiçbir medeniyette bazı şeyler değişmeyecek. Sığınmak, inançların vazgeçilmez kandırıcı koruma kalkanı altına girmek hep süregelecek. İzlediğimiz dizilerde sevdiğimiz karakterler öpüşsün sevişsin diye bekleyen bizler hep inanmak istediğimize inanıp, bunu alelade veya gizliden yapmayı sürdüreceğiz. Astroloji ortaya çıktığı ilk günden bu yana insanlara, kulak asanlara göstermek istediklerini göstermiştir. Sabah saatlerinde gazetenizdeki burç yorumlarınızı okursanız gün boyu bilinçaltınızda orada yazanların gerçekleşmesini beklersiniz. Hiç olmayacağı bile varsa “iş yerindeki problemlere dikkat” gibi uyarıcı bir astrolojik cümle, sizi zaten negatif duygular beslediğiniz bir iş arkadaşınızla mesai saati bitmeden mutlaka gerginliğe sürükleyecektir. Çünkü inanmak isteyip gerçekleşmesi için beklediğiniz olaya “biliyorum zaten bununla tartışmak üzereydim, bak burcumda böyle diyordu bu sabah” bahanesi ile yaklaşır ve bu bahanenin arkasına saklanarak dilediğinizce sorun çıkartabilir ve suçu yıldızlara atabilirsiniz. Oysaki onlar insanların yaşamlarının zaman ölçeğinde bile sadece birkaç mol Helyum veya ağır metal sentezyelebilmek için nükleer faaliyetlerine devam ederler ve bizim sıradan ucuz yaşamlarımız, aşk, para ve iş hayatlarımız zerre kadar umurlarında olmaz. Onları kıskandığımızdan mıdır bilmiyorum meteor bile atmosfere girse ‘yıldız kaydı’ der ve içimizdeki yıldızlara erişme isteğini kompleksli bir benzetmeye çeviriz. Oysaki o yıldız bize çoktan kaymıştır astrolojiye bel bağladığımız an itibariyle!
Fiziksel olarak bakarsak, kütleçekimi evrende sıfıra yaklaşır ama hiçbir zaman sıfır olmaz. Bugün en büyük araştırma projelerinden birkaçı evrendeki her parçacığın birbirine uyguladığı çekimsel kuvvetin bütünsel simulasyonu için en güçlü bilgisayarları ve en zeki astrofizikçileri kullanmakta. Eh peki uçsuz bucaksız evrenin taaa kenarındaki bir yıldızın bile bize uyguladığı çekimsel etki varsa bu dibimizdeki Merkür neden benim parasal konularıma etki etmesin değil mi? Vallahi benim karakterim, aşk hayatım, gündelik olaylarım tamamen yetişme tarzımla ve kendimle alakalı. Doğduğum gün Güneşin hangi burçta olduğu benim sevdiğim rengi bile belirleyebileceğine dair bir eşitlik ortaya koyduğu gün başta Susan Miller ve nice astrologlarla tanışır kaynaşır hatta onlara evde brownie yapar yediririm kendi ellerimle.
Fakat hayatta tutunacak bir şeyler gerekli ve tabii ki para! Astroloji yüzyılımızın en büyük ticari yalanlarından biri oldu. Hatta şu kendiliksiz kişilerin bir ton para saçıp gittiği yaşam koçlarından bile daha içler acısı gibi geliyor bana ticari bakımdan. Ölenlerin arkasından hele ki sevdiğimiz biriyse cennette rahat ettiğini düşünmek, bizi terkeden kişinin bunun mutlaka kendi hatası olduğunu savunmak, kovulduğumuz iş yerinin zaten çivisi çıkmış bir zindan olduğunu düşünmek bir süreliğine bizi rahatlatır. Bu yüzden sanıldığının aksine az gelişmiş zihinlerimizin de sabah kahvelerini içerken birkaç astroloji yorumuna inanıp bugün gelecek para hakkında masumane bir beklenti içinde bir gün geçirmesini normal karşılıyorum. Tabii ki tüm bunların boş, gerçeklikten uzak olduğunu anlayıp doğru yolu bulan, level atlamış kişilerin varlığı da yüreklerimize su serpiyor.

Ben de 4 yaşımdan beri E. T. Gelsin diye bekliyorum. Halen gelmedi ama benim astrofizik doktoram bitmek üzere n’aber? Bu arada Suzan tatlım ‘Su elementi’ periyodik tabloda hangi sırada? Ben bulamadım.
  • Paylaş
Konuşmayı sever, her konuda bir bilgisi vardır. Haksız değildir genelde ve lider ruhludur. Bir ortama girdiği zaman dikkatleri üzerine çeker ve kendini dinlettirir. Anlıktır genelde plancı değildir. İlişkiler de sıkılgan bir yapısı vardır ama aşık olduğu zaman yapamayacağı fedakarlık yoktur. Kıskançtır belli etmez. Özgüveni çok yüksektir, bazıların egolu gelebilir. Herşeyin en iyisini yapmaya çalışır, kolay pes etmez. Duygusaldır, dürüsttür.
  • Paylaş
Dengesizin biridir : )
  • Paylaş
2

Özge Uzun, Benim burcumdu :)

Servet Karadağ, Kusura bakma :) ama dengesiz oluyo...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

891 Görüntülenme10 Takipçi9 Yanıt